Garnki i naczynia Venice, odsłaniamy sekrety popularnej marki – wywiad z Magdaleną Jaworską

Na przestrzeni ostatnich lat, konsumenci coraz większą uwagę poświęcają zgłębianiu zagadnienia jakim jest zdrowe odżywianie się. Sklepy ze zdrową żywnością, produkty bezglutenowe, a także różnego rodzaju oczyszczające diety wiodą prym wśród modnych rzeczy. Ludzie z żywym zainteresowaniem poświęcają czas tejże tematyce. Eliminacja z diety produktów wysoce przetworzonych czy też zawierających duże ilości soli, cukru lub konserwantów stało się niemalże stylem bycia. Podążając dalej tropem tej słusznej mody, można zaobserwować, że dużą ciekawością społeczeństwa cieszy się także samo gotowanie, a konkretnie to, w czym przygotowuje się potrawy. Najnowsze badania dowodzą, że naczynia, w których gotujemy mają fundamentalny wpływ na ilość zatrzymywanych w pokarmie wartości odżywczych oraz cennych minerałów. Garnki Venice to odpowiedź na oczekiwania wszystkich, dla których zdrowy tryb życia jest ważny. O szczegóły dotyczące fenomenu naczyń Venice, zapytaliśmy panią Magdalenę Jaworską, która jest reprezentantką tejże firmy w Polsce.

Naczynia i garnki Venice, czyli o tym, że to w czym się gotuje ma ogromne znaczenie.

Choć wydawać by się mogło, że akcesoria kuchenne mają raczej znikomy wpływ na jakość przyrządzanych dań, to jest jednak wręcz przeciwnie. Według pani Magdaleny Jaworskiej, która reprezentuje firmę Venice na terenie naszego kraju, garnki tej marki mają zapewniać lepsze rezultaty pod względem zatrzymywania w żywności składników odżywczych, zmniejszać potrzebę używania dodatkowych ilości tłuszczu, a także skracać czas gotowania i przyczyniać się tym samym do poczynienia pewnych oszczędności względem zużycia energii. Nasza rozmówczyni komentuje to zagadnienie w sposób następujący:

Nasza marka promuje zdrowe życie i odżywianie się. Garnki Venice do gotowania na parze umożliwiają  zatrzymanie większej ilości wartości odżywczych oraz innych cennych substancji w surowcach, które poddajemy obróbce termicznej. Podczas klasycznego gotowania lwia część nich zostaje wygotowana, a następnie wylana. To czyste marnotrawstwo. Nie przynosi to niczego dobrego ani dla zdrowia, ani dla smaku przygotowywanych dań. Dzięki gotowaniu na parze w garnkach Venice, będziemy mieli okazję doświadczenia zupełnie nowych walorów smakowych. Warzywa będą wydawały się bardziej intensywne, a mięsa zdecydowanie bardziej soczyste. Kolejnym plusem takiego gotowania, jest fakt, że w maksymalny sposób zmniejsza ono konieczność używania dodatkowych ilości tłuszczu, a tym samym przyczynia się do tego, że utrzymanie zgrabnej sylwetki może być o wiele prostsze niż dotychczas.

Wiadomą kwestią jest jednak, że nie samymi warzywami ugotowanymi na parze człowiek żyje. Od czasu do czasu użycie patelni jest konieczne, choćby po to by usmażyć kotlet. Jaką odpowiedź na tę wątpliwość przygotowały dla swoich klientów garnki Venice?

W ofercie Venice znajdują się także patelnie. Technologia jaka została zastosowana podczas ich produkcji sprawia, że nie ma absolutnie żadnej potrzeby podlewania smażonych surowców dodatkowymi ilościami oleju czy innych tłuszczy. Podczas procesu obróbki termicznej wytrącane są tłuszcze zawarte bezpośrednio w gotowanej rzeczy. Zapewniam, że w każdej z nich jest ich wystarczająca ilość. W konsekwencji otrzymujemy smaczne danie, które jednocześnie wpasowuje się w trend bycia fit. Garnki Venice umożliwiają utrzymanie prawidłowej masy ciała, bez konieczności stosowania rygorystycznych diet. Wracając jednak do tematu patelni. Nie tak dawno wypuściliśmy na rynek patelnie z funkcją rozmrażania no-frost. Jej projest to całkowita rewolucja na rynku akcesoriów kulinarnych. Dzięki niej nie ma już konieczności pamiętania o wyjęciu zamrożonego mięsa na dzień przed jego planowanym gotowaniem. Ta patelnia to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni.

Garnki Venice, cuda wykonane ze stali szlachetnej.

Patrząc na garnki Venice, nie można odmówić im estetycznego wykonania, w którym odzwierciedla się całość zaangażowania jakie zostało włożone w ich projekt. Naczynia Venice są zwyczajnie bardzo ładne i chętnie zawiesza się na nich oko. Ponadto materiał, z którego zostały one wykonane jest jednym z najbardziej odpornych metali na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pani Magdalena Jaworska odnosi się do tego tematu w sposób następujący:

Garnki Venice to ukłon w kierunku modnego minimalizmu. Łączą one w sobie praktyczną stronę użytkowania ich wraz z kwestią czysto estetyczną. Materiał, z którego zostały stworzone to stal szlachetna, która stanowi jeden z najbardziej twardych i mocnych metali, których używa się podczas produkcji akcesoriów kuchennych tego typu. Dzięki powyższemu są one całkowicie nieczułe na wszelkiego typu wgniecenia, ukruszenia, pęknięcia czy też zarysowania bądź zadrapania ich powierzchni. Garnki Venice są zatem zakupem na długie lata, które mogą służyć nawet dla dwóch, lub większej ilości pokoleń. Niektórzy kliencie śmieją się, że garnki Vencie są niemalże nieśmiertelne. Trudno jest się z nimi nie zgodzić. Sam producent jest tak bardzo pewien jakości jaką one sobą przedstawiają, że do zakupu daje dwadzieścia lat gwarancji na to, że będą one niezawodne. Jako, że sama jestem pasjonatką gotowania, przyznaję, że podczas użytkowania poprzednich posiadanych przeze mnie garnków, od razu po ich umyciu i wytarciu, chowałam je w głąb szafek. Jeśli chodzi o garnki Venice, nie ma takiej konieczności. One same w sobie są niezwykłej urody ozdobą w kuchni. – relacjonuje Magdalena Jaworska.

Gdzie zatem kupić garnki Venice i jakie wiążą się z tym koszta?

Sukces marki Venice przyciąga uwagę nie tylko konsumentów, ale także innych producentów naczyń, którzy wpuszczają na rynek rozmaite podróbki. W konsekwencji w Internecie roi się od różnych ofert podobnych naczyń do garnków Venice, których cena jest znacznie niższa od ceny oryginału. Niestety, nijak ma się to do ich jakości. Warto wiedzieć, że prawdziwe garnki Venice, można zakupić jedynie podczas specjalnie organizowanych pokazów, a cena za jeden komplet oscyluje w okolicach siedmiu tysięcy złotych. To klasyczny przykład tego, że kwota zakupu idzie w parze w precyzyjnym wykonaniem. – ostrzega pani Magdalena Jaworska, bohaterka dzisiejszego wywiadu.

Jesteśmy zdania, że firma Venice rzeczywiście prezentuje wysoki poziom oferowanych przedmiotów. W istocie garnki cieszą oko, jednocześnie pozwalając być zadowolonym z ich trwałości. W dodatku 20 lat gwarancji, które wraz z zakupem otrzymuje się od samego producenta, mówi samo przez siebie, że są to produkty warte uwagi.

Komentarze
Przeczytaj poprzedni wpis:
Program Pomocy Dzieciom. Można składać wnioski o stypendia dla ciężko chorych dzieci

Ratusz informuje:   Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek...

Zamknij