Gdzie nas wywiało. W których miastach wojewódzkich mieszka najwięcej olecczan. Ciekawe zestawienie BIQdata

Serwis BIQdata zajmujący się poszerzaniem naszej wiedzy o świecie i o nas samych głównie poprzez “cyferki” i statystyczne zabawy przygotował bardzo ciekawe zestawienie. Otóż na podstawie PESEL mieszkańców 16 największych wojewódzkich miast Polski (jednak bez Torunia i Gorzowa Wlkp.) opracowano mapy, z których można się dowiedzieć, skąd tak naprawdę pochodzą mieszkańcy poszczególnych metropolii.

To zestawienie jest ciekawe także w kontekście Olecka, gdyż możemy dowiedzieć się do której metropolii najchętniej emigrują mieszkańcy naszego miasta. Oczywiście pierwsze miejsce zajmuje Warszawa, ale ilość warszawskich olecczan nie jest wiele większa od białostockich. I to właśnie stolica Podlasia zajmuje drugie miejsce w tym zestawieniu. Na trzecim miejscu znalazł się… Gdańsk, a dopiero na czwartym Olsztyn. Najmniej olecczan jest, co zresztą nie zaskakuje, w Rzeszowie.

Zestawienie przygotowane przez Tomasza Nyczka i zespół BIQdata potwierdza to, co jest od dawna znane, mieszkańcy naszego miasta (ale także Ełku i Gołdapi) w wyniku m.in. takich, a nie innych historycznych decyzji zdecydowanie czują się bardziej związani z Białymstokiem niż Olsztynem. Różnica między tymi dwoma miastami w ilości olecczan jest jednak ogromna. Oczywiście należy pamiętać o tym, że zespół przygotowujący zestawienie wziął pod uwagę tylko osoby zameldowane w poszczególnych miastach. Zestawienie znajdziecie serwisu BQdata TUTAJ.

Ranking miast pod względem największej liczby zameldowanych mieszkańców, którzy urodzili się w Olecku;

 1. Warszawa                741 (plus 1 w Siejniku? i 1 w Jaśkach)
 2. Białystok                  639
 3. Gdańsk                    198
 4. Olsztyn                    187
 5. Poznań                     81
 6. Wrocław                   69
  Szczecin                  69
 7. Łódź                         55
 8. Katowice                 48
 9. Kraków                    46
 10. Bygoszcz                 33
 11. Lublin                       31
 12. Opole                      15
  Zielona Góra          15
 13. Kielce                      11
 14. Rzeszów                   7

 

Foto materiały BIQdata

Komentarze
Więcej w BIQdata, Demografia, mieszkańcy Olecka
Ilu naprawdę jest mieszkańców Olecka

W ramach różnych ciekawostek i podsumowań poprosiliśmy o oficjalne dane dotyczące zestawienie ludności w gminie Olecko w ostatnich latach. Jak...

Zamknij