Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

 

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” – te słowa Wisławy Szymborskiej stały się mottem uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, które swoją obecnością uświetnili znamienici goście, m.in.: Burmistrz Olecka p. Wacław Olszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Karol Sobczak, ks. prałat Lech Janowicz, ks. kan. Waldemar Barnaka, Kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Olecku p. Elżbieta Rękawek, Komendant Powiatowej Policji w Olecku p. Andrzej Żyliński, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku p. Jan Mróz, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Olecku p. Zbigniew Poniatowski, p. Janina Maciukiewicz Prezes Koła Związku Sybiraków w Olecku, p. Witold Jonczysa przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olecku, p. Zbigniew Bogdan Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku, p. Elżbieta Domasik Dyrektor Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku, p. Barbara Sulima Dyrektor Domu im. Janusza Korczaka w Olecku, p. Marta Romotowską p.o. Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku, p. Radosław Skrodzki Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, p. Andrzej Kamiński Dyrektor MOSiR-u w Olecku, a także dyrektorzy gminnych szkół podstawowych.

Przybyli na Gminną Inaugurację Roku Szkolnego goście i rodzice, a także społeczność szkolna zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor Barbarę Taraszkiewicz, która podkreśliła, że początek roku szkolnego to czas podejmowania nowych postanowień, czas, który powinniśmy przeżyć mądrze i odpowiedzialnie, tak by móc później z dumą patrzeć w przeszłość:

– Reforma oświaty stawia przed nami wiele zadań, dlatego wszystkim szkołom naszej gminy – Szanownym Dyrektorom, Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom życzę, aby rok szkolny 2017/2018 był czasem dobrze wykorzystanym i satysfakcjonującym. Szkoła to nie tylko budynek, ale wspierająca się wzajemnie wspólnota, w której wszyscy powinni brać odpowiedzialność za podejmowanie wewnętrznych zobowiązań i wyznaczanie priorytetów. Niech nowy rok szkolny obfituje w twórcze wyzwania i inspirujące doświadczenia.

 

 

Dnia 4 września 2017 roku odsłoniliśmy niezapisaną jeszcze kartę historii Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Mikołaja Kopernika w Olecku. Otwiera się przed nami nowa rzeczywistość, lecz szlachetne idee naszej szkoły, szkoły z długą tradycją, pozostają niezmienne: nieustannie będziemy podążać śladami wybitnego Polaka – naszego patrona – Mikołaja Kopernika, który również gościnnie przyjął zgromadzonych w progach szkoły i zaapelował do dzieci i młodzieży, by z radością wyruszyli po wiedzę i nowe doświadczenia: „Niech prowadzi was mądrość i wiara we własne możliwości. Miłujcie prawdę, dobro i piękno i zadbajcie o to, by wasza życiowa księga zdarzeń była wielowątkowym i pasjonującym dziełem”.

Ważnym punktem akademii było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie przyjęci w szeregi szkolnej braci. Podczas pasowania, dzieci z klasy I a i I b otrzymały dyplomy i upominki.  

– Drodzy koledzy i koleżanki z klas pierwszych, w imieniu społeczności szkolnej pragnę powitać was jako pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Początki nie zawsze są łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą, a nauka w niej będzie dla was owocna i przyjemna. Wiedzcie, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i pamiętajcie, że przezwyciężanie trudności to początek mądrości – zwróciła się do uczniów klas pierwszych przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Adrianna Czereszewska.

 

 

Powrót w szkolną codzienność umiliły występy dzieci i młodzieży w artystycznej części uroczystości. Zgromadzeni podziwiać mogli żywiołowy układ taneczny uczniów klas pierwszych, których do pokazu przygotował pan Grzegorz Klekotko. Gromkie oklaski otrzymały również dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Krasnal”. Na scenie zagościły także uzdolnione wokalnie absolwentki naszej szkoły. Julita Milewska i Urszula Kamińska w duecie zaśpiewały utwór „Ale jestem”, który przypomina, że zachwyt nad światem czyni nasze życie bardziej wartościowym i pełniejszym.

 

 

Gminną Inaugurację Roku Szkolnego 2017/2018 zakończył Mikołaj Kopernik, który w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku podziękował wszystkim zebranym za udział w uroczystości.

– Uczniom życzymy sukcesów i wytrwałości  w dążeniu do zamierzonych celów. Nauczycielom entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy oraz pasji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy. Rodzicom zaś, satysfakcji i dumy ze swoich pociech – podsumował Mikołaj Kopernik.

Magdalena Siwko

Foto: nadesłane

 

 

 

Komentarze
Więcej w Edukacja, Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018, Olecko
Kolizje i nietrzeźwi kierowcy czyli “tradycyjny” weekend na drogach naszego powiatu

Komunikat KPP w Olecku: Kilkanaście kolizji i dwóch nietrzeźwych kierujących - bilans minionego weekendu Olecka policja apeluje o większą ostrożność...

Zamknij