Google ostrzega przed otwieraniem strony Starostwa w Olecku

Jeśli chcecie wejść na stronę Starostwa Powiatowego w Olecku to zalecamy ostrożność. Jak informuje komunikat podany przez Google witryna ta może wyrządzić szkodę na komputerze:

 

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 9. Wyświetlanie 8 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2013-09-15, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2013-09-14.

 

Złośliwe oprogramowanie obejmuje 29 exploit(s), 27 virus, 1 trojan(s). Udane zainfekowanie powodowało pojawienie się na komputerze docelowym średnio następującej liczby nowych procesów: 3.


Ale spokojnie jak czytamy dalej: w pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego. Poza tym jak się wydaje w ciągu ostatnich 90 dni witryna powiat.olecko.pl nie pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn i w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.


Jutro postaramy się wyjaśnić sprawę w Starostwie Powiatowym.

Komentarze
Więcej w google, Internet, Olecko
“Skup” – autorski spektakl HOC LOCO. Premiera już za tydzień

Dziewczyny z Teatru HOC LOCO nie zwalniają tempa. W czasie wakacji opanowały i zdominowały teatralnie Olecko. Zaangażowały się w Przystanek...

Zamknij