Grzegorz K. w areszcie. Prokuratura postawiła mu 3 zarzuty

Grzegorz K. sprawca wtorkowego wypadku w Jaśkach wczoraj został wypisany ze szpitala i na wniosek prokuratury, po przesłuchaniu trafił do aresztu, gdzie będzie przebywał przez następne 2 miesiące.

 

Prokuratura postawiła mężczyźnie 3 zarzuty w tym spowodowania śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości. Ponieważ oskarżony w przeszłości wiele razy był karany za jazdę na “podwójnym gazie”, a ostatni raz został zatrzymany przez policję w Olecku zaledwie kilka dni wcześniej prokurator okręgowy z Olsztyna Jan Przybyłek zapowiedział, że sprawdzi czy dotychczasowe postępowania wobec oskarżonego było prowadzone prawidłowo. Grzegorzowi K. grozi do 12 lat więzienia.

 

Do wypadku w Jaśkach doszło we wtorek 14 stycznia 2014 w godzinach popołudniowych. W wyniku zderzenia BMW, które zjechało na przeciwległy pas z autobusem zginął 36-letni pasażer BMW. Żaden z pasażerów autobusu nie ucierpiał w wypadku. Kierowca BMW, 44-letni Grzegorz K. mieszkaniec gminy Pozezdrze miał ponad 3 promile alkoholu we krwi, a wedle nieoficjalnych informacji przekazanych przez świadków jechał niezwykle brawurowo i nieostrożnie.

 

Foto: Dzięki uprzejmości KP PSP w Olecku

Komentarze
Więcej w Grzegorz K., Olecko, Pijani kierowcy, Policja, Prokuratura
KADR w Olecku daje radę. Ambitne kino dla wymagających

W oleckim kinie "Mazur" rusza nowy cykl filmowy. KADR (Kino Ambitne Daje Radę) z pewnością usatysfakcjonuje koneserów kina, miłośników filmu...

Zamknij