Hula wiatr, hula

Zamiast oczekiwanego i spodziewanego śniegu – wichura. I to całkiem poważna. Dziś w nocy spokojnie nie było, szczególnie w okolicznych miejscowościach. Wiało, łamało drzewa, zrywało dachy (jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wiatr uszkodził dach Hospicjum w Jaśkach). Straż pożarna interweniowała 10 krotnie. W Lenartach, Świętajnie, Mazurach, Sedrankach, Golubkach, Rosochackich, a także w Olecku (ul. Przemysłowa). Na szczęście interwencje dotyczyły tylko połamanych i tarasujących przejazd drzew. Ofiar, rannych nie było. Wiatr nie uszkodził też samochodów i gospodarstw domowych.

 

Jeśli chodzi o szkody jakie wichura wyrządziła w okolicznych lasach, to na razie trwa inwentaryzacja, ale jak nas zapewnił Nadleśniczy Zbigniew Piotr Poniatowski raczej obyło się bez wielkich tragedii. Wichura, która nawiedziła nasze miasto i okolice latem z pewnością wyrządziła znacznie większe szkody, gdyż według Zbigniewa Poniatowskiego była znacznie bardziej gwałtowna i porywista niż, to z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich godzinach.

 

Komentarze
Więcej w Interwencje, Nadleśnictwo, Olecko, Straż Pożarna
Co, gdzie, kiedy – przegląd wydarzeń nadchodzącego tygodnia

Zapowiada się spokojny tydzień (o ile można tak powiedzieć o tygodniu w którym Robert Pattinson i Kristen Stewart zawładną wyobraźnią...

Zamknij