I znów weekend i znów pijani kierowcy

Poweekendowe niezbyt dobre komunikaty oleckiej policji z pijanymi kierowcami w roli głównej:

 

Kolejni kierujący „na podwójnym gazie”, wypadki i kolizje.  Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

Kolejny weekend na drogach powiatu nie obył się bez zatrzymania kierujących „na podwójnym gazie”. Ponadto funkcjonariusze odnotowali dwa wypadki drogowe oraz dwie kolizje.

Jak już informowaliśmy, do pierwszego wypadku doszło w piątek 26.05.2017 r. po godz. 14 w miejscowości Krupin. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący motocyklem marki Kawasaki na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na prawe pobocze po czym uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji.

26-latek jechał bez kasku ochronnego. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Kolejny wypadek miał miejsce dzisiaj 29.05.2017 r. około godz. 2:00 w miejscowości Olszewo.

Oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, że w przydrożnym rowie znajduj się samochód osobowy. Kiedy we wskazana miejsce pojechali policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i dachował w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł Łukasz T., który z urazem kręgosłupa został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Teraz prowadzone dochodzenie wyjaśni szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Nietrzeźwi kierujący

Pierwszy nietrzeźwy kierujący, o którym informowaliśmy w minioną sobotę, został zatrzymany 26.05.2017 r. po godz. 22:00 w Olecku na ul. Mazurskiej.

Funkcjonariusz ruchu drogowego oleckiej komendy, wracając po służbie do domu,  zauważył wolno poruszające się osobowe audi. Kierujący jechał slalomem, zaś podczas omijania zaparkowanych pojazdów mylił kierunkowskazy. Po przejechaniu kilkuset mertów kierowca zatrzymał pojazd na pobliskim parkingu. Funkcjonariusz zaniepokojony dziwnym zachowaniem mężczyzny podszedł do niego aby sprawdzić czy nie potrzebuje on pomocy. W trackie rozmowy policjant wyczuł od kierującego zapach alkoholu o czym powiadomił  oficera dyżurnego.

Po wylegitymowaniu kierującym okazała się być Karol S. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Kolejnych trzech kierujących „na podwójnym gazie” policjanci ruchu drogowego zatrzymali w niedzielę 28.05.2017 r.

Pierwszy został zatrzymany po godz. 7:00 w Olecku na ul. Gołdapskiej. Andrzej W. kierował osobowym audi mając blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny kierujący został zatrzymany około godz. 9:00 w miejscowości Sedranki. Badanie alkomatem kierującego osobowym seatem wykazało blisko 0,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Jako ostatni został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący samochodem osobowym marki Audi. Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od Tomasza F. zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Wszystkim kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Kolizje drogowe

Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce w miniona sobotę 27.05. po godz. 12:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci kierująca samochodem osobowym marki Toyota, wyjeżdżając z parkingu, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania, w wyniku czego uderzył w jadący pojazd marki Kia. Mirosława M. została pouczona.

Druga kolizja miała również miejsce w sobotę 27.05. przed godz. 18:00 w Olecku na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Słowackiego. Jak ustalili funkcjonariusze kierująca bmw, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, jadącemu prawidłowo kierującemu osobowym mercedesem, w wyniku czego do zderzenia pojazdów.

Magdalena S. została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policjanci apelują!

W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oleccy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Oleccy policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących jak i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

Wypadki drogowe stanowią dramaty zarówno dla bliskich osób pokrzywdzonych w wypadkach, jak również dla rodzin sprawców. Każdy z nas swoją odpowiednią reakcją może zapobiec ludzkim nieszczęściom.

Wypadki drogowe powstają z nieodpowiedzialności, barku uwagi oraz nieprzestrzegania przepisów. Niedostosowanie prędkości do istniejących ograniczeń oraz do warunków drogowych i przekraczanie prędkości to najczęstsze błędy, będące zarazem przyczyną największej liczby tragedii drogowych. W związku z tym apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi na drogach.

 

Jechał slalomem i mylił kierunkowskazy – zatrzymał go policjant ruchu drogowego będący po służbie. Jak się okazało kierujący był pijany

Policjant ruchu drogowego oleckiej komendy będący po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 35-latek jechał slalomem i mylił kierunkowskazy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.  

26 maja po godzinie 22:00 funkcjonariusz ruchu drogowego oleckiej komendy, wracając po służbie do domu, na ulicy Mazurskiej w Olecku  zauważył wolno poruszające się osobowe audi. Kierujący jechał slalomem, zaś podczas omijania zaparkowanych pojazdów mylił kierunkowskazy. Po przejechaniu kilkuset mertów kierowca zatrzymał pojazd na pobliskim parkingu. Funkcjonariusz zaniepokojony dziwnym zachowaniem mężczyzny podszedł do niego aby sprawdzić czy nie potrzebuje on pomocy. W trackie rozmowy policjant wyczuł od kierującego zapach alkoholu o czym powiadomił  oficera dyżurnego.

Po wylegitymowaniu kierującym okazała się być Karol S. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut i przyznał się do winy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Pijani kierowcy
Śmiertelny wypadek w Krupinie

Komunikat KPP w Olecku:   Zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie. Zginął na miejscu 26-latek kierując motocyklem, nie dostosował...

Zamknij