Jak grochem o ścianę. Kolejni nietrzeźwi na drogach

Policja apeluje i informuje:

Pijani kierujący wciąż liczni na naszych drogach

W związku z wciąż licznymi i powtarzającymi się przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, co może w konsekwencji prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych olecka policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również rowerzyści czy piesi, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Oleccy policjanci podczas codziennej służby dążą do ujawniania i eliminowania z dróg kierujących „na podwójnym gazie”. Prowadza także wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne lecz niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Tylko w miniony weekend na drogach naszego powiatu funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz kierującego osobowym audi, który miał w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W razie jakichkolwiek wątpliwości istnieje możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości w każdej jednostce Policji. Policjanci są wyposażeni w sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i na każde żądanie sprawdzą trzeźwość kierowcy.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a także niezwłocznie powiadomić Policje.

Pamiętajmy! W ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

https://www.iolecko.com/artykul/4338/Miko%C5%82ajki-2016-Nowa-Ods%C5%82ona.html

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
mikołajki olecko
Mikołajki 2016 Nowa Odsłona

3 grudnia 2016 roku na Placu Wolności zapaleńcy tacy jak Krzysztof Tez i jego pomocnicy, jak również  wiele firm organizują...

Zamknij