Jeden telefon a może uratować czyjeś życie

KPP w Olecku apeluje i podaje budujący przykład:

Kiedy temperatura na zewnątrz spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję kiedy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie. Taką postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który na trasie Olecko – Rosochackie zauważył leżącego w przydrożnym rowie  mężczyznę.

Okres jesienno – zimowy to czas kiedy na zewnątrz następuje ochłodzenie. W związku z tym,  policjanci podczas codziennych patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.

Funkcjonariusze również apelują do wszystkich, aby  nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Należy pamiętać, że wychłodzenie organizmu jest bardzo niebezpieczne, a narażeni na nie są nie tylko bezdomni ale i osoby starsze czy osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Kiedy widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy.

Taką postawą godną naśladowania wykazał się kierujący, który na trasie Olecko – Rosochackie zauważył leżącego w przydrożnym rowie mężczyznę.

Kiedy na miejsce pojechali policjanci stwierdzili, że 54-latek jest pod silnym działaniem alkoholu, a jego ciało jest wychłodzone. W związku z tym mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Olecku.

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie.

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko
Oleckie warsztaty edukacyjne w ramach projektu „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi”

Informacja nadesłana: Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w dwudniowych warsztatach edukacyjnych w ramach projektu „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i...

Zamknij