Jedni wybierali burmistrza inni… jak zwykle. Kronika policyjna

Komunikat KPP w Olecku:

 

Wypadek z udziałem rowerzysty, nietrzeźwi kierujący i kolizja- weekend na drogach powiatu

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Ponadto funkcjonariusze oleckiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących oraz odnotowali jedną kolizję drogową.

 

Wypadek

W minioną niedzielę 21.05.2017 r. około godz. 12:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Olecku na Alei Zwycięstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący rowerem z urazem nogi został przetransportowany do szpitala.

Kierujący fordem był trzeźwy.

Nietrzeźwi kierujący.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 20 maja 2017 r. przed godz. 1:00 w miejscowości Giże. Mateusz K. kierował samochodem osobowym marki Audi mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Olecku w minioną sobotę przed godz. 13:00. Tomasz P. kierował samochodem osobowym marki Skoda. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało ponad promil alkoholu.

W minioną sobotę 20.05.2017 r. po godz. 17:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Kukowo. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący samochodem osobowym marki Isuzu podczas wykonywania manewru cofania, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena. Podczas wykonywanych czynności od kierującego osobowym isuzu policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Sebastiana Z. ponad 2 promile alkoholu.

27-latek za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu będzie odpowiadał przed sądem, zaś za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa  w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany także 20.05.2017 r. przed godz. 22:00 w miejscowości Rosochackie. Adam K. kierował osobowym fiatem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy.

 

Komentarze
Więcej w KPP, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Oficjalnie: Druga tura 4 czerwca. Olszewski v Czekay

Według oficjalnych wyników wyborów podanych przez Miejską Komisję Wyborczą frekwencja wyborcza w przedterminowych wyborach Burmistrza Olecka, które odbyły się 21...

Zamknij