Kazimierz Toczyłowski (Mała Ojczyzna) wygrywa wybory uzupełniające i zasiądzie w Radzie Miejskiej

Blisko 15% (dokładnie 14,86%) tyle wyniosła frekwencja w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Olecku, które odbyły się wczoraj czyli 31 lipca 2016 roku. Mandat radnego zyskał kandydat Małej Ojczyzny Olecko Kazimierz Edward Toczyłowski.

 

Wybory uzupełniające zostały zarządzone w wyniku wygaszenia poprzez zarządzenie zastępcze z dnia 20 lipca 2015 r. wydanego przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego mandatu radnej Renaty Dunaj, z powodu naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności.  Radna Dunaj w wyborach samorządowych w 2014 r. startowała z list Dobra Wspólnego i uzyskała najlepszy wynik w okręgu wyborczym nr 7. Wynik wczorajszego głosowania oznacza, że Dobro Wspólne utraciło jedno miejsce w Radzie na rzecz ugrupowania popierającego burmistrza.

 

Kazimierz Toczyłowski pokonał dwóch innych kandydatów. Dobro Wspólne zgłosiło Bożenę Zofię Bielską Świerzyńską, a Nasze Olecko Łukasza Laszkowskiego. Komitety Prawa i Sprawiedliwości i SLD, które jesienią 2014 zgłosiły kandydatów w tym okręgu wyborczym tym razem nie wystawili nikogo. KWW Oko choć prowadził rekrutację w oryginalny sposób również zrezygnował z wystawienia kandydata. 

 

Uprawnionych do głosowania w okręgu wyborczym nr. 7 było 767 osób. Głosowało 114 osób. Kazimierz Toczyłowski zdobył 65 głosów, Łukasz Laszkowski 26, a Bożena Zofia Bielska Świerzyńska 20. 3 głosy były nieważne). 

 

Dla porównania jesienią 2014 roku w okręgu wyborczym oddano 309 głosów, z czego równe 100 oddano na Renatę Dunaj. Drugie miejsce w jesiennych wyborach zajął… Kazimierz Toczyłowski z liczbą 77 głosów. Oprócz wymienionej dwójki kandydowali jeszcze Krystyna Bożena Wiszniewska (KW PiS – 39 głosów), Jadwiga Konewko (KKW SLD – Lewica Razem 49 głosów) i Jerzy Henryk Rynkowski (Nasze Olecko – 44 głosy).  

 

Kazimierzowi Toczyłowskiemu gratulujemy wyboru do Rady Miejskiej w Olecku i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności miasta i gminy. 

 

Komentarze
Więcej w Kazimierz Toczyłowski, Olecko, Rada Miejska w Olecku, Renata Dunaj, wybory samorządowe 2014
XXIV Olecki Maraton Pływacki i inne ważne sportowe wydarzenia minionego weekendu

Dużo, bardzo dużo działo się w miniony weekend na sportowych arenach w Olecku. Bez wątpienia najważniejszym sportowym wydarzeniem ostatnich dni...

Zamknij