Kierujący nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a następnie spowodował wypadek drogowy

Oleccy policjanci wyjaśniają  okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło minionej nocy. Kierujący osobowym audi najpierw w Olecku nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.  Następnie uciekając przed funkcjonariuszami z nadmierna prędkością rozbił swoje auto w Wieliczkach.  W wyniku wypadku  trzy młode pasażerki zostały ranne.


Do zdarzenia doszło minionej nocy w Olecku na ul. Aleja Zwycięstwa. Około godziny 1.25 policjanci ruchu drogowego usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi.. Funkcjonariusz podał sygnał do zatrzymania za pomocą latarki koloru czerwonego. Kierujący pojazdem zatrzymał się a następnie nagle gwałtownie przyspieszył . Policjanci podjęli   pościg za uciekinierem. Kierujący audi jechał z bardzo dużą prędkością w kierunku Wieliczek. Policjanci po dojechaniu do tej miejscowości na ul. Lipowej zauważyli rozbity samochód a przy nim stojącego młodego mężczyznę. Wewnątrz auta znajdowały się dwie młode dziewczyny a kolejna leżała przy samochodzie. Funkcjonariusze niezwłocznie wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Trzy poszkodowane młode  kobiety w wyniku doznanych obrażeń ciała zostały przewiezione do szpitali w Olecku i Ełku. W związku z tym, iż na miejscu nie ustalono jednoznacznie kto był kierowcą, właściciel auta Piotr Ł. został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Badanie alkomatem wykazało u  23-latka ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Teraz w tej sprawie zostanie wszczęte dochodzenie mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

 

Komentarze
Więcej w Komunikat, Policja
Jedna osoba ranna w wypadku na krajówce – komunikat Policji

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na trasie Kukowo-Ślepie. W wyniku tego zdarzenia  ranny został 53-letni mężczyzna. Do...

Zamknij