Kino na wiosenne wieczory – Holland, Cage i upolowani faceci

W Olecku czas na polskie kino na światowym poziomie. „W ciemności” Agnieszki Holland, to dzieło które jeszcze nie tak dawno miało szansę na Oskara.

 

Po „Róży” mieszkańcy naszego miasta mają okazję zobaczyć kolejny ważny polski film ostatnich miesięcy. „W ciemności” to przede wszystkim popis znakomitej gry Roberta Więckiewicza. Grany przez niego Leopold Socha to drobny i niezbyt świadomy cwaniaczek – szabrownik w którym dokonują się rzeczy ważne, choć absolutnie dla niego niezrozumiałe. Więckiewicz swoją postać „prowadzi” bardzo precyzyjnie, bez patosu, przerysowań i prostych diagnoz. Nic dziwnego, że aktor zbiera zasłużone nagrody na wszelkich festiwalach. Warto zobaczyć dzieło Agnieszki Holland właśnie ze względu na znakomitą kreację Roberta Więckiewicza.

 

Czy film zasłużył na nominację do Oskara, oceńcie sami. Uwaga film trwa ponad 2 godziny dlatego osobom przyzwyczajone do „szybkiej” narracji radzimy pozostać w domu.

 

A za tydzień kino znacznie lżejszego kalibru – „Jak upolować faceta” czyli romantyczno – kryminalna komedia idealna do popijania coli i przegryzania popcornu oraz thriller z mściwym Nicolasem Cage’em – „Bóg zemsty”. Idealne kino na wiosenne wieczory?

 

„W ciemności” 23 – 25 marca, godz. 16.00, 19.00. Bilety w cenie 12 i 11 zł.

„Jak upolować faceta” 30.03 i 1.04, godz. 17.00. Bilety w cenie 12 i 11 zł.

„Bóg zemsty” 30.03 i 1.04, godz. 19.00. Bilety w cenie 12 i 11 zł.

Komentarze
Więcej w kino, Kino Mazur, kultura, Olecko
Paweł Prusko, młody literat z Olecka

Na początku stycznia nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się książka „Anioł stróż". Zapewne fakt ten większości olecczan wydałby się błahy,...

Zamknij