Kolizje i nietrzeźwi kierowcy czyli “tradycyjny” weekend na drogach naszego powiatu

Komunikat KPP w Olecku:

Kilkanaście kolizji i dwóch nietrzeźwych kierujących – bilans minionego weekendu

Olecka policja apeluje o większą ostrożność podczas jazdy samochodem. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze odnotowali 13 zdarzeń drogowych oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Różnorodność zdarzeń odnotowanych przez oleckich policjantów  sprowadza się do jednego – jeździmy nieostrożnie. Nieustąpienie  pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie należytej ostrożności przy wykonywaniu manewrów mijania, cofania, wyprzedzania czy skręcania to przyczyny aż 10 zdarzeń drogowych minionego weekendu.  

Oleccy policjanci kolejny już raz apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Musimy również pamiętać, że w najbliższym czasie jazdę będą nam utrudniać  pogarszające się systematycznie warunki pogodowe. Wahania ciśnienia i pochmurna pogoda negatywnie wpływają na koncentrację kierowców.

Dodatkowe niebezpieczeństwo stanowią również opady atmosferyczne, które powodują, że na większości nawierzchni będzie ślisko.

Inną niebezpieczną przyczyną trzech kolizji mających miejsce w miniony weekend były zwierzęta. Nie tylko dzikie ale i również domowe, gospodarskie. W minioną niedzielę w miejscowości Rogówko gm. Kowale Oleckie wprost pod samochód osobowy marki BMW wbiegł kot. Również tego samego dnia w miejscowości Markowkie gm. Wieliczki wprost pod nadjeżdżającego volkswagena wtargnęła krowa.

Kolizja samochodu z nieoczekiwanie pojawiającym się na drodze zwierzęciem może okazać się brzemienne w skutkach. Podczas takich zdarzeń zwierze często ginie na miejscu lub jest poważnie ranne, a zderzenie prowadzi zazwyczaj do poważnych uszkodzeń samochodu.

Nadal wśród kierowców znajdują się tacy, którzy za nic mają przepisy prawa, ale także życie, zdrowie, bezpieczeństwo swoje i innych i decydując się wsiąść za kierownicę na podwójnym gazie.

W piątek 08.09. przed godz. 14:00 w miejscowości Imionki funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem. Badanie alkomatem w organizmie Czesława S. wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany wczoraj 10.09. na terenie gminy Kowale Oleckie. Bogusław K. kierował motorowerem mając około promil alkoholu w organizmie.  

Pamiętajmy!!!

Nie mamy wpływu na pogodę, jednakże zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas jazdy oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów w znacznym stopniu zwiększa szansę, że bezpiecznie dojedziemy do celu.

Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP w Olecku, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Przystanek Historia. Olecka Izba Historyczna zaprasza na warsztaty, pokazy i spotkania

Olecka Izba Historyczna zaprasza 24 września (niedziela) 2017 r. na „Przystanek Historia”.  To pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane dla wszystkich...

Zamknij