“Królowa śniegu” i uroki zadupia. Kinowy weekend w Olecku

W najbliższy weekend w kinie “Mazur” powieje co nieco prowincjonalnym chłodem (bynajmniej nie z powodu awarii ogrzewania).

 

Nie wiadomo dlaczego akurat klasyczną baśń Andersena “Królowa śniegu” upodobali sobie Rosjanie. Wiadomo jednak, że ostatnia filmowa animowana wersja powstała w 1957 i została wyprodukowana w ZSRR (warto też pamiętać o filmowej radzieckiej wersji baśni z 1966 roku, z tytułową rolą graną przez majestatycznie chłodną Natalyę Klimovą). Po wielu latach to nie spece Disney sięgnęli po ten klasyczny tekst, ale rosyjskie studio Wizart. Efekt możecie zobaczyć już w najbliższy weekend w Olecku i to w 3D.

 

Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy. Mała i odważna Gerda, wraz z przyjaciółmi, wyrusza w magiczną podróż prosto do pięknego i niebezpiecznego świata zimy i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową. (opis dystrybutora)

 

“Królowa Śniegu” (Animacja; Rosja), 24 stycznia (2D), 25-26 stycznia (3D), godzina 17:00


“Wkręceni” to najnowsza polska komedia (co już wiele nam mówi o filmie) reżysera i scenarzysty Piotra Wereśniaka. W rolach głównych Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domgała i Prowincjonalna Polska. Na zadupiu jak to na zadupiu bywa śmiesznie i rozkosznie bo ludzkość tam otumaniona przez telewizyjne szoły, marzenia o lepszym życiu i mamonie. Miłej zabawy.

 

Franczesko, Fikoł i Szyja znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy – podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza – trzech kumpli zostaje omyłkowo wziętych za niemieckich inwestorów. (opis dystrybutora)


“Wkręceni” (Komedia; PL od lat 15), 24-26 stycznia, godzina 19:00


Bilety w cenie

Seans 3D: bilet normalny – 17 zł, bilet ulgowy – 15 zł,

jednorazowa opłata za okulary 3D – 4 zł

Seans 2 D: bilet normalny – 14 zł, ulgowy – 12 zł

 


 

Komentarze
Więcej w kino, Kino Mazur, Królowa śniegu, Olecko, ROK
Stan bezpieczeństwa bez zmian – policja w Olecku podsumowała 2013 rok

    Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podziękował oleckim policjantom za pracę na rzecz bezpieczeństwa w 2013 roku. W...

Zamknij