“Krwawa” libacja alkoholowa

Komunikat KPP w Olecku 

 

Tragiczny finał wspólnego spożywania alkoholu dwóch braci i sąsiada miał miejsce w miniony piątek, na wsi w gminie Kowale Oleckie. Gospodarze libacji – bracia G. podczas wspólnego spożywania alkoholu ze znajomym Józefem J. zostali zaatakowani nożem.

 

12.12.2014 r. ok. g. 16.00 oleccy policjanci udali się do jednej z miejscowości w gminie Kowale Oleckie. Na miejscu zastali dwóch braci G. z ciętymi i krwawiącymi ranami szyi i rąk. Ustalono, że w domu odbywała się libacja alkoholowa, podczas której jeden z jej uczestników – 23-letni Józef J., z niewiadomych przyczyn spowodował rany cięte szyi i dłoni współbiesiadnikom. Mężczyzn natychmiast przewieziono do szpitala. Na szczęście rany okazały się na tyle niegroźne dla życia pokrzywdzonych, iż po założeniu kilkudziesięciu  szwów na szyi i rękach zostali oni wypuszczeni do domu. Biegły lekarz określił rozstrój zdrowia spowodowany tymi obrażeniami na okres nie przekraczający 7 dni. 


Sprawca okaleczeń po dwóch dniach poszukiwań przez Policję sam zgłosił się na komendę. Decyzją Prokuratury w dniu 16.12.2014 r., na policji usłyszał zarzuty spowodowania lekkiego uszczerbku na  zdrowiu. Za popełnione czyny grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat dwóch. Na wniosek oleckich kryminalnych Prokuratura wobec Józefa J. zastosowała dozór Policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.” 

 

Postępowanie jest obecnie w toku i zlecono policji przeprowadzenie dalszych czynności procesowych celem dokonania precyzyjnych ustaleń stanu faktycznego, co umożliwi podjęcie dalszych decyzji w tym w kierunku przyjęcia ostatecznej kwalifikacji prawnej czynu

Komentarze
Więcej w Kowale Oleckie, libacja alkoholowa, Olecko
Paczki dla najuboższych dzięki charytatywnej akcji oleckiej młodzieży

Wieści z Ratusza:   Od 15 grudnia 2014 r. trwa wydawanie 450 paczek o wartości 50 zł każda najuboższym dzieciom...

Zamknij