Krzysztof Pelowski i Hanna Bakuniak wygrali XXV Olecki Otwarty Maraton Pływacki

W sobotę 29 lipca miał miejsce XXV Olecki Otwarty Maraton Pływacki zaliczany do „Pucharu Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym 2017. W zawodach wzięło udział blisko 30 zawodników. Zawody wygrał Krzysztof Pielowski reprezentujący Olsztyn, który jako jedyny osiągnął czas poniżej godziny. Wśród pań najlepsza okazała się Hanna Bakuniak z Bydgoszczy, która zajęła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej. 19 miejsce zajął Filip Drażba, najlepszy olecczanin zawodów. Szczegóły imprezy w komunikacie MOSiR w Olecku:

PLAŻA MIEJSKA „SKOCZNIA” – JEZIORO OLECKIE WIELKIE

OLECKO, 29.07.2017r.

XXV Olecki Maraton Pływacki rozegrany został na Jeziorze Oleckie Wielkie w Olecku. Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Olecka Wacław Olszewski. Długość: 4,5 km. Temperatura wody: 20°C. Temperatura powietrza: 24°C. Do maratonu zgłosiło się 29 zawodników – 28 ukończyło. Prowadzenie – Andrzej Kamiński. Opieka medyczna – Olmedica Sp. z o.o. Zabezpieczenie techniczne – Policja Olecko, Strażacy Olecko, WOPR Olecko. Asekuracja zawodników: wolontariusze

19. Filip Drażba 2002 – Amfiprion Olecko 1:36,05 – najlepszy olecczanin
  20. Klaudia Koczorowska 1980 – Gdańsk 1:36,25 – nagroda „fair play”

Paweł Masalski 2002 – Olecko

Zwycięzca, zgodnie z tradycją otrzymał łódź wiosłową ufundowaną przez: Stocznię Jachtową DELPHIA YACHTS – panów Wojciecha i Piotra Kotów z Olecka oraz pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi uhonorowano najlepszych zawodników w kategorii OPEN i w kategorii NIEPEŁNOSPRAWNI oraz najlepszą kobietę, najstarszego zawodnika, najmłodszego zawodnika i najlepszego olecczanina.

Nagrody wręczali Tadeusz Bogusz i Jerzy Sulima.