Ławeczka Teatru AGT w sali AGT

Przygotowany przez reaktywowany Teatr AGT spektakl „Ławeczka” powraca. Tym razem w nieco innej przestrzeni, ale wciąż tak samo wzruszający.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Olecku mogliśmy zobaczyć na scenie kina „Mazur” najnowszą premierę Teatru AGT – „Ławeczkę” Aleksandra Gelmana. Przedstawienie zostało przygotowane przez dwójkę aktorów – Agnieszkę Popczyńską i Janusza Klimaszewskiego – pod czujnym reżyserskim okiem Romana Karsztuna. Premiera okazała się sporym sukcesem. Nic dziwnego. „Ławeczka” to gorzka, ale i ciepła zarazem, utkana z różnych konwencji, historia dwojga zagubionych ludzi – nijakich, szarych a jednocześnie będących współczesnymi everymanami. W tekście znajdziemy wiele odniesień do Czechowa, nawiązań do najlepszych tradycji teatralnych. Pozornie dramat Gelmana wydaje się prosty i łatwy do scenicznej interpretacji. W rzeczywiści wymaga on jednak sporych aktorskich umiejętności. Tym większe uznanie dla oleckich aktorów, którzy podjęli się tego zadania i stworzyli poruszający spektakl.

 

Warto wybrać się w sobotnie popołudnie, 28 kwietnia do sali AGT by zobaczyć po raz pierwszy (lub po raz kolejny) „Ławeczkę” w wykonaniu oleckich artystów. Tym bardziej, że „nowa” przestrzeń teatralna z pewnością doda dodatkowych znaczeń przedstawieniu.

 

„Ławeczka”, 28 kwietnia, godz. 16.00, sala AGT. Bilety w cenie 10 zł.

Komentarze
Więcej w kultura, Ławeczka, Olecko, ROK, Teatr
Ewa Letki i patchworki w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Miłośników sztuki, patchworków i szydełkowania zapraszamy w najbliższy piątek do Galerii Prawdziwej Sztuki na wernisaż olsztyńskiej artystki Ewy Letki.  ...

Zamknij