Liczne kolizje na drogach powiatu. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

Apel oleckiej policji:

 

W ostatnim czasie na terenie powiatu oleccy policjanci odnotowują liczne kolizje drogowe. Tylko w miniony piątek 05.05. doszło aż do 3 zdarzeń. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę.

W miniony weekend oleccy policjanci odnotowali na drogach powiatu 4 kolizje drogowe. Różnorodność zdarzeń sprowadza się niestety do jednego – jeździmy nieostrożnie. Na szczęście tym razem kończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów.

Az trzy zdarzenia miały miejsce w piątek 05.05..

Pierwsza kolizja miała miejsce na Placu Wolności po godz. 15:00. Kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mazda. Marcin T. został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na trasie Olecko – Doliwy. Tym razem na łuku drogi wprost pod nadjeżdżający od strony Olecka samochód osobowy marki Peugeot wtargnął łoś. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Zwierze zaś odniosło poważne obrażenia i musiało zostań odstrzelone.

Kolejna kolizja miała miejsce w Olecku na ul. Składowej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Fiat podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód marki Hyundai.  

Ostanie zdarzenie drogowe oleccy policjanci odnotowali wczoraj 07.05. po godz. 15:00 w rejonie Hali Lega. Kierująca toyotą podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Opel. Marta K. została pouczona.

W związku z wciąż licznymi kolizjami drogowymi oleccy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę.  

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny kolizji. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

 

Komentarze
Więcej w Kolizje, KPP w Olecku, Olecko
AZS 2020 Częstochowa Mistrzem Polski. Emocjonujące zawody siatkarskie w Hali Lega

Komunikat MOSiR Olecko: Zakończył się Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Kadetów U-17 Olecko 2017. Po obfitującym w piękne zagrania lecz...

Zamknij