List do mieszkanek i mieszkańców Placu Wolności

Szanowni Państwo!


Nazywam się Maciej Juchniewicz i jestem Państwa sąsiadem. Urodziłem się w Olecku, w centrum miasta mieszkam od małego, znam miasto od podszewki. Pracuję w ełckim samorządzie i działam społecznie.

 

Aktualnie pełnię mandat Radnego w Olecku. Mam poczucie, że udało mi się przyłożyć rękę do użytecznych i istotnych dla mieszkańców spraw, jak inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców, dzięki której zwrócono uwagę na problem lokalizacji farm wiatrowych zbyt blisko domostw, przebieg mostu energetycznego Polska-Litwa. Jak karta rodziny wielodzietnej, jak siłownia plenerowa i rozbudowa placu zabaw w parku, jak mikrodotacje na działania kulturalne (Pomysłodajnia), jak praca pedagogów ulicy (streetworking), m.in. w centrum miasta; jak stypendia ROMKI dla uzdolnionej sportowo młodzieży; jak wyłączenie ze sprzedaży tzw. “PTTK” i starania o jego ożywienie na cele społeczne.

 

Mam też poczucie, że bardzo wiele obszarów wymaga dalszych starań, dlatego w najbliższą niedzielę 16 listopada 2014 r. ubiegam się o mandat Radnego Rady Miejskiej w Olecku z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców “OKO”. Nasz Komitet – komitet mieszkańców – Ma OKO na Olecko, ma pomysły, ma zapał, ma doświadczenie, ma świeżość, wreszcie ma motywację służby. Mamy również UCHO na potrzeby i problemy mieszkańców.

 

Plac Wolności wymaga zmiany “gospodarza”, stąd konieczność przejęcia przez Miasto ulic “powiatowych” w mieście – będzie czyściej, będzie porządnie odśnieżone, będzie bezpieczniej dzięki dodatkowemu oświetleniu parku i dużego parkingu oraz podwyższonym przejściom dla pieszych; będzie bardziej komfortowo i przyjaźniej dla rodziców z dziećmi, niepełnosprawnych i seniorów, dzięki likwidacji barier architektonicznych (dopasowanie krawężników i łączników między chodnikiem a jezdnią, więcej ławek w parku i wokół Placu Wolności, rozbudowa placu zabaw, przebudowa fontanny na wodotryski z ziemi). Starać się będę o remont chodników i nawierzchni ulicy Placu Wolności (w tym remont chodników i wymianę bruku na asfalt od Poczty do ul. Grunwaldzkiej).

 

Każdy głos w jednomandatowych okręgach jest bardzo ważny, dlatego zachęcam do wzięcia udziału w wyborach samorządowych, które dotyczą Nas – mieszkańców Olecka – bezpośrednio.

 

Z wyrazami szacunku i sąsiedzkim pozdrowieniem, Maciej Juchniewicz


Bardzo liczę na Państwa głos 16 listopada!

 

Mieszkańcy Placu Wolności głosują w sali narad w budynku przy Placu Wolności 2 (dawny urząd pracy, dawna melioracja) w godz.: 7.00-21.00. Biała karta do głosowania, pozycja na liście: 04. JUCHNIEWICZ Maciej, popierany przez Komitet Wyborczy Wyborców OKO. Twoje OKO na Plac Wolności!

 

Komentarze
Więcej w kandydaci, Maciej Juchniewicz, Olecko, Rada Miejska
Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki. Kandydaci i Okręgi Wyborcze

Pisaliśmy już o wyborach w Olecku. Teraz czas na gminy powiatu oleckiego.    KOWALE OLECKIE W Kowalach Oleckich o stanowisko...

Zamknij