“Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w” – spotkanie ze Stanisławem Tołwińskim

Stanisław TOŁWIŃSKI – Prezes Aeroklubu Krainy Jezior oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Olecku zapraszają na multimedialną prezentację “Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w.”, pokazującą tradycje lotnicze Krainy Jezior sięgające 1910 roku.

 

Spotkanie odbędzie się pod egidą Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior w celu zaprezentowania nieznanych dotychczas z przeszłości zdarzeń i inicjatyw lotniczych w regionie. Powinno ono przysłużyć się szerszemu zrozumieniu potrzeby właściwego postrzegania obecnych inicjatyw samorządów, aeroklubów w regionie, osób indywidualnych w zakresie tworzenia lotnisk i lądowisk oraz znaczenia realizacji międzynarodowych imprez (rajdów) lotniczych dla aktywizacji społecznej i gospodarczej regionu.

 

O tym wszystkim, jak również o szkoleniu lotniczym pilotów ULM oraz mechaników ULM, modelarstwie i coraz popularniejszych bezzałogowych statkach powietrznych, zwanych potocznie dronami, będziemy chcieli porozmawiać po inicjującej prezentacji Prezesa AKJ – Stanisława Tołwińskiego. Nie wyklucza się możliwości zawiązania Klubów Lotniczych/Klubów Przyjaciół Lotnictwa, jeżeli będzie taka potrzeba i chętnych dla takiej formy organizacyjnej nie zabraknie.

 

Spotkanie Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w., 27.10.2014 r., godz. 18:00,  czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

Komentarze
Więcej w Aeroklub Krainy Jezior, Historia, Lotnictwo, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olec, Olecko
“Poeci są wśród nas” – spotkanie z Teresą Lipińską

W ramach cyklu spotkań "Poeci są wśród nas" zapraszamy na spotkanie z Teresą Lipińską.   Teresa Lipińska (pseudonim Tessa lub...

Zamknij