Mapa bezpieczeństwa. Czy powrócą posterunki policji w Kowalach Oleckich, Świętajnie i Wieliczkach?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce poprawić bezpieczeństwo Polaków. I nie są to tylko deklaracje, gdyż obecnie urzędnicy MSWiA pracują nad tak zwaną mapą bezpieczeństwa – na tym etapie trwają prace m.in. nad tym jakie kryteria przyjąć przy opracowywaniu mapy. Mapa ma określić realne zagrożenia w realnych miejscach. Podobny pomysł, jak informuje Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA odpowiedzialny za policję, zastosowano w Warszawie w czasie, gdy Prezydentem Miasta był Lech Kaczyński.

 

Mapa ma także na celu określenie “potrzeb” poszczególnych gmin. W ostatnich latach w całej Polsce zlikwidowano około 400 posterunków policji. W tym także w Kowalach Oleckich, Wieliczkach i Świętajnie. Jak zapewniają urzędnicy MSWiA dzięki mapie bezpieczeństwa uda się przywrócić niektóre zlikwidowane placówki. Szczególne w miejscowościach, gdzie wymagać będzie tego bezpieczeństwo mieszkańców. Niewykluczone więc, o ile projekt zostanie przeprowadzony zgodnie z zapowiedziami i o ile wystarczy pieniędzy, że w którejś z gmin naszego powiatu (a może i we wszystkich) znów powstaną posterunki policji. Ponadto minister Błaszczak zapowiada zwiększenie i to znaczne (ze 102 tys. do 120 tys.) liczby etatów policji. 

Komentarze
Więcej w Kowale Oleckie, Mapa bezpieczeństwa, MSWiA, Olecko, Świętajno
II turniej z cyklu “Edkar” Grand Prix Olecka 2015/2016 w tenisie stołowym. Wyniki

Komunikat MOSIR w Olecku   II TURNIEJ Z CYKLU "EDKAR" GRAND PRIX OLECKA 2015/2016 W TENISIE STOŁOWYM Termin i miejsce:...

Zamknij