“Masz prawo do mediacji”. Tydzień mediacji w Olecku

Komunikat KPP w Olecku:


” Masz prawo do mediacji”

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 października 2015 r. będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Mediacji oraz Tydzień Mediacji, który potrwa w dniach 12-17 października.  

Oba projekty będą przebłagały pod hasłem “Masz prawo do mediacji.”

 

W ramach prowadzonej akcji w sądach, prokuraturach, siedzibach organizacji pozarządowych, w jednostkach Policji dyżurować będą mediatorzy, który wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz niezbędnych informacji o mediacji.

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Olecku ul. Zamkowa 1, od 12 do 16 października w godzinach 09.00 – 14.00 w pokoju nr 11 i 15 osoby zainteresowane będą mogły otrzymać  informację o mediatorach i Ośrodkach Mediacyjnych. W podanym terminie do dyspozycji będą funkcjonariusze Policji z pionu dochodzeniowo-śledczego i prewencji, którzy udzielą niezbędnych informacji o mediacji.

 

W Międzynarodowym Tygodniu Mediacji we wspólne działania na rzecz promocji mediacji włączyła się Prokuratura Rejonowa w Olecku oraz Sąd Rejonowy w Olecku.  

 

W dniu 15 października 2015 r. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z udziałem mediatorów. Celem spotkania jest upowszechnienie stosowania mediacji w rozwiązywaniu konfliktów wywołujących postępowania karne.

 

Natomiast w Sadzie Rejonowy w Olecku będzie można skorzystać z materiałów promujących mediację dostarczonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Materiały te będą dostępne w Biurze Obsługi Interesantów oraz w Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej.


Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Masz prawo do mediacji, Olecko, Policja, Prokuratura, Sąd
“Program dla zdrowia” – Starostwo Powiatowe w Olecku walczy o dłuższe i lepsze życie mieszkańców

Komunikat Starostwa Powiatowego w Olecku Powiat Olecki wziął udział w konkursie na finansowanie wdrożenia projektów pilotażowych, dotyczących promocji zdrowia i...

Zamknij