“Mazuroznawcy” odcinek 4 – Olecko

“Pokochaj Mazury” to inicjatywa kilku młodych osób, którzy po prostu… kochają nasz region i chcą go popularyzować. W tym celu stworzyli stronę (KLIKNIJ TUTAJ), na której znajdziecie sporo ciekawych i różnorodnych informacji na temat Mazur. Są tam kulinaria, wywiady, zdjęcia, wybrane imprezy oraz… filmy wideo. W ramach cyklu “Mazuroznawcy” autorzy projektu odwiedzają z kamerą różne ciekawe miejsca i opowiadają o nich. W czwartym odcinku ekipa na czele z pomysłodawcą cyklu Robertem Reszką dotarł do Olecka.

 

Film jest krótkim przewodnikiem po historii miasta, od jego początku, po dzień dzisiejszy. Narrator przedstawia nam w skrócie najważniejsze wydarzenia i prezentuje kilka wybranych miejsc. To taka pigułka dla tych, którzy niewiele o Olecku wiedzą. Bardzo ładnie autorzy filmu “zareklamowali” nasz rynek (największy w Polsce) oraz sportowe walory miasta. Jest krótko, sprawnie i przyjemnie, choć oczywiście można przyczepić się do niektórych szczegółów – faktów. Film ma być jednak skondensowaną, popularyzatorską wizytówką Olecka i spełnia swoją role bardzo dobrze. Polecamy wam ten blisko 10 minutowy film. Możecie go pokazać znajomym, którzy nigdy w Olecku nie byli. 

 

Ps. Z fanpejdżu autorów cyklu dowiadujemy się także, że spore wrażenie wywarły na nich Gąski. Uznali oni podolecką miejscowość za “najbardziej zadbaną wioskę jaką spotkaliśmy dotąd na Mazurach”. Mieszkańcom Gąsek gratulujemy.

 

 

 

Komentarze
Więcej w Historia, Mazuroznwacy, Olecko, Pokochaj Mazury
Symboliczne wbicie łopaty i wbudowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę Szymany Aiport

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego:   Ruszyły prace na budowie regionalnego portu lotniczego Olsztyn - Mazury. Powstaje tam pas startowy o...

Zamknij