Mela zamiast Domowych Melodii, Strefa Otwarta, Strefa Ciszy i “Miłość”. Kolejne szczegóły Sztamy

Wciąż czekamy na oficjalny program tegorocznej “Sztamy”, ale już dziś możemy przedstawić kolejne szczegóły festiwalu. Zacznijmy od ważnej zmiany. Niestety zespół Domowe Melodie nie dotrze do Olecka. To przykra wiadomość, która jest skutkiem tak zwanych niesprzyjających okoliczności. Za zamieszanie odpowiada były menadżer grupy. Jednak podczas Sztamy nie może zabraknąć muzycznych emocji. Zapewni je Mela Koteluk, która kilka dni temu gościnnie zagrała (i zaśpiewała) w najnowszym teledysku CeZika  (lub odwrotnie, jak kto woli) i w lipcu była gwiazdą ełckiego festiwalu “Ogień & Woda”.

 

Sztama to jednak przede wszystkim teatry. W programie tegorocznej imprezy pojawi się wyjątkowo dużo przedstawień oleckich grup teatralnych. Zobaczymy “Krzywą Bajkę” dziecięcej grupy teatralnej SNAC, “Balladę na trzy biurka” (premiera specjalnie przygotowywana na tegoroczną Sztamę) Teatru 6 i pół, “Zabawę” “Teatru HOC LOCO” oraz “Księżniczkę w papierowej torbie”  grupy Tu i Teraz. Swoje spektakle pokażą także “przyjezdne” trupy –  Teatr Strefa Ciszy (“Autobus Re-mix”) oraz Teatr Strefa Otwarta (“Drim” na podstawie “Snu nocy letniej”).

 

W tym roku, w programie “Sztamy” pojawi się także ważny akcent filmowo-muzyczny – projekcja dokumentu “Miłość”, który opowiada historię jednej z najważniejszych polskich kapel jazzowych. Po seansie odbędzie się spotkanie i dyskusja z udziałem reżysera filmu Filipa Dzierżawskiego i jednym z bohaterów opowieści, muzykiem i liderem m.in. zespołu Miłość Tymonem Tymańskim.

 

Kolejne szczegóły programu, mamy nadzieję pojawią się już wkrótce.

Komentarze
Więcej w Filip Dzierżawski, film, kultura, Mela Koteluk, Miłość, muzyka, Olecko, SNAC, Sztama, Teatr, Teatr "6 i pół", Teatr HOC LOCO, Teatr Strefa Ciszy, Teatr Strefa Otwarta, Tu i teraz
Kuchnia francuska, wegańska, regionalna, słodycze – mniam. Warsztaty kulinarne w Olecku

Informacja nadesłana: Kuchnia przestała być w obecnych czasach przykrym obowiązkiem, pomieszczeniem służącym do cyklicznego tłuczenia schabowych i obierania ziemniaków. Stała...

Zamknij