Mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych

Komunikat KPP w Olecku:

Dzisiaj w Olecku na ul. Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierująca osobowym mercedesem potrąciła 70-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. Mężczyzna z urazem nogi i głowy został przetransportowany do szpitala.

Dzisiaj (25.10.) przed godzina 07:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego, do którego doszło w Olecku na ul. Kościuszki. Policjanci, którzy pracowali na miejscu, ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Mercedes nie zachowała szczególnej ostrożności w trakcie zbliżania się do przejścia dla pieszych w wyniku czego potrąciła 70-latka znajdującego się na przejściu.

Mężczyzna z urazem nogi i twarzoczaszki został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Podczas wykonywanych czynności policjanci zatrzymali 26-latce prawo jazdy. Jak się okazało prawo jazdy Sylwii K. straciło ważność ponad rok temu.

Kierująca była trzeźwa.

Pamiętajmy!

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierujący jak i pieszy. W sytuacji, kiedy kierowca zbliża się do przejścia dla pieszych ma on obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto zabrania się kierującemu wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Oleccy policjanci apelują również do pieszych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tylko pieszy, który porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Warto jednak,  również w terenie zabudowanym, zwłaszcza podczas ciemnych i pochmurnych poranków nosić odblaski. Pieszy ubrany w ciemny strój jest mało widoczny dla kierującego, który z różnych względów może go nie dostrzec.

Zakup odblasku to koszt rzędu kilku złotych. Zaś życia i zdrowia nie da się wycenić

Foto: archiwum KPP w Olecku

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, piesi, Policja
Kolejna planowana zmiana organizacji ruchu

Ratusz informuje: Trwają prace nad zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Rzeźnickiej w kierunku ul. Kasprowicza. Chodzi o wprowadzenie pierwszeństwa...

Zamknij