“Między mną a Tobą” recital w wykonaniu Laury Łącz w Olecku

Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” w Olecku zaprasza na recital poetycko – muzyczny “Między mną, a Tobą” w wykonaniu Laury Łącz, który odbędzie się w kinie Mazur w dniu 6 marca 2016 r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł.

 

Tytuł recitalu zaczerpnięty został z cyklu ballad Bolesława Leśmiana, gdyż spektakl dotyczy okresu dwudziestolecia międzywojennego. Tworzyli wówczas najwybitniejsi polscy poeci: Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Julian Tuwim, Tadeusz ( Boy ) Żeleński, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Konstanty Ildefons Gałczyński, Kazimierz Wierzyński i inni. Licznie powstawały teatrzyki ogródkowe z “damskimi orkiestrami” i kabarety literackie. Wielcy poeci, np. Julian Tuwim, pisali do nich teksty piosenek. Program jest więc pięknym wspomnieniem owych niezapomnianych lat w poezji i piosence, w atmosferze kabaretu literackiego z epoki.

Komentarze
Więcej w kultura, Laura Łącz, Między mną a Tobą, Olecko, Poezja, recital
Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w minisiatkówce-dwójek SP. Wyniki

Komunikat MOSiR Olecko   Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w minisiatkówce-dwójek dziewcząt i chłopców szkół podstawowych Termin i miejsce: 16.02.2016r., hala Lega...

Zamknij