Mieszkańcy pytają, burmistrz odpowiada

Od kilkunastu dni można na stronie Urzędu Miejskiego zadawać pytania burmistrzowi (więcej TUTAJ). Według naszych informacji formuła ta cieszy się powodzeniem, a mieszkańcy wyputują władze miasta o różne rzeczy. Dziś opublikowano jedno z przesłanych pytań wraz z odpowiedziami. A ponieważ dotyczą one Budżetu obywatelskiego warto je zacytować.

 

Panie burmistrzu.
Czy został zrealizowany budżet obywatelski na rok 2017 – jak dobrze pamiętam miała to być “Rozbudowa parku linowego dla dzieci przy Alei 450-lecia Olecka.”?
W tym roku w głosowaniu Budżetu obywatelskiego na rok 2018 wygrał projekt “Zagosppdarowanie Plaży Szyjka (Budowa placu zabaw dla dzieci oraz boiska do pilki plazowej)”. Czy plan ten zostanie zrealizowany przed sezonem letnim 2018?

Odpowiedzi na pytania z serwisu internetowego:
1) „Rozbudowa parku linowego dla dzieci przy Alei 450-lecia Olecka” – inwestycja zostanie zrealizowana na przełomie października i listopada br. Wykonawca został wybrany w trzecim przetargu nieograniczonym, stąd nastąpiło przesunięcie terminu wykonania zadania na okres jesienny.
2) „Zagospodarowanie plaży Szyjka” – zadanie przewidziane do realizacji w 2018 r. Jeżeli nie będzie problemów z rozstrzygnięciem przetargu na wybór wykonawcy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zostanie zrealizowana w I półroczu 2018 r.
Komentarze
Więcej w budżet obywatelski, Olecko
Dzieciństwo na ulicy

Tekst nadesłany: Składowa, to niewielkie osiedlowe uliczki w Olecku. Niewielkie, ale jednak nie pozbawione samochodów, które często tędy przejeżdżają, parkują...

Zamknij