Młodzi biznesmeni z LO Olecko potrzebują naszych głosów

“Kajakiem po Mazurach” to propozycja uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku zgłoszona do konkursu Bieguny Ekonomii.

 

Marek Kamiński, znakomity podróżnik i polarnik wraz z NBP przygotował konkurs – Bieguny Ekonomi – którego celem jest “zainteresowanie dzieci i młodzieży ekonomią i zarządzaniem projektami”. Według regulaminu zespół składający się z uczniów szkół licealnych powinien przygotować koncepcję wycieczki szkolnej z uwzględnieniem biznesplanu i promocji. Jak czytamy w zamieszczonym na stronie regulaminie “Wycieczka szkolna – własna wyprawa – powinna zostać przygotowana dla grupy 10 osób, uczniów gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej (…) Kierunek wyprawy może być dowolny, ale nie znaczy to, że fantastyczny. Projekt musi być jak najbardziej możliwy do zrealizowania.”

 

Julia Wojnowska, Monika Borys, Monika Zawadzka, Paula Kłoczko i Tomasz Zajkowski pod czujnym okiem Teresy Woźniak przygotowali projekt “Spływ kajakowy rzekami Łaźnia Struga i Ełk”. Trzeba powiedzieć, że propozycja młodych przedsiębiorców wygląda bardzo poważnie. Znajdziemy w niej dokładny plan wycieczki, analizę rynku, śmiało wyznaczone cele, które chcą osiągnąć uczniowie, a nawet strategię marketingową i plan finansowy. Szczególnie cieszy fakt, że młodym przedsiębiorcom udało się pozyskać sponsorów do swego projektu – firmy ADG Konsultant i Bar Koala.

 

Propozycja została przyjęta i zaakceptowana przez organizatorów konkursu. Od 12 marca do 20 kwietnia na stronie http://www.biegunyekonomii.pl/zgloszone-projekty/kajakiem_po_mazurach,pproj,45.html#vote można głosować na propozycję naszych licealistów. Rzecz jasna zachęcamy wszystkich by oddali swój głos na drużynę LO Olecko. Głosowanie nic nie kosztuje, a warto wspierać młodych przedsiębiorców.

 

Julii, Monice (i jednej i drugiej), Pauli i Tomaszowi oraz Pani Teresie gratulujemy i oczywiście trzymamy mocno kciuki. My nasza głos już oddaliśmy. Mamy nadzieję, że to nie koniec wsparcia dla drużyny LO Olecko.

 

Raz jeszcze podajemy adres strony na której można oddać swój głos:

http://www.biegunyekonomii.pl/zgloszone-projekty/kajakiem_po_mazurach,pproj,45.html#vote

 

Komentarze
Więcej w Bieguny Ekonomii, LO Olecko
Nowa jednostka czasu: 1 Zając. Gacki opowiadają o swoim zwycięstwie

Jak się okazuje Gacki nie tylko potrafią grać w piłkę ręczną, ale także mają zaięcie godne najlepszych sportowych sprawozdawców. Świadczy...

Zamknij