Nadmierna “Prędkość” w Olecku i okolicach. 54 mandaty i 3 zabrane prawa jazdy

Komunkat KPP w Olecku


Policyjne działania “Prędkość”

 

Policjanci oleckiej drogówki przez trzy dni przeprowadzili działania “Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze wykorzystywali radiowóz wyposażony w videorejestrator oraz laserowy miernik prędkości. Działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenia bezpieczeństwa na drogach jest łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy. Dlatego też policjanci oleckiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole funkcjonariusze przeprowadzali za pomocą videorejestratora oraz laserowego miernika prędkości.


Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając tym na niebezpieczeństwo siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci ukarali mandatami karnymi 54 kierujących.


Podczas akcji aż trzech kierujących straciło prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą był mieszkaniec Gołdapi, który kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen przekroczył dozwolona prędkość o 67 km/h.


Kolejnym kierowcą, który stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami był obywatel Litw. W terenie zabudowanym jechał on z prędkością 109 km/h.


Trzeci “szczęśliwiec” kierując samochodem osobowym marki Kia w miejscowości Kowale Oleckie jechał z prędkością 102 km/h i również stracił prawo jazdy na 3 miesiące.


Przymnijmy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.


Foto: KPP w Olecku


Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Policja
Domowy Kubuś czyli 4 spotkanie z cyklu “Żyj zdrowo – ruszaj się i odżywiaj prawidłowo”

Informacja nadesłana: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zapraszają na 4. spotkanie z cyklu...

Zamknij