Niecodzienna wizyta w oleckiej komendzie i majówka na drogach. Komunikaty KPP w Olecku

Komunikaty KPP w Olecku

 

Olecko: Uczniowie I LO z wizytą w oleckiej komendzie w ramach Dnia Przedsiębiorczości


Kilkunastu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego odwiedziło olecką komendę w ramach Dnia Przedsiębiorczości. Młodzież zapoznała się z organizacją pracy poszczególnych wydziałów, a także uzyskała min. informacje dot. nabory do policji. Goście zastali także zapoznani z Krajową Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programem „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W miniony czwartek 27.04. olecką komendę odwiedziło kilkunastu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego. Wizyta ta odbyła się ramach Dnia Przedsiębiorczości. Program tworzony przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie podczas spotkania zapoznali się z organizacją pracy poszczególnych wydziałów oraz uzyskali wiedzę na temat nabory do służby w policji.

Ponadto podczas spotkania dzielnicowa zapoznała młodzież z programem „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz przypomniała o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Majówka na drogach powiatu

W okresie od 28 kwietnia do 3 maja na drogach powiatu prowadzone były działania „Majowy Weekend”. Akacja miała na celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym w związku z wzmożonymi przejazdami osób korzystających z długiego weekendu.

Tegoroczny długi majowy weekend oleccy policjanci mogą podsumować jako bezpieczny. Na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie 5 nie groźnych kolizji. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 155 pojazdów, nałożyli blisko 30 mandatów karnych oraz 5 pouczeń. Zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne i wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierującego oraz jednego kierującego, który naruszył sądowy zakaz powadzenia pojazdów. Podczas długiego weekendu oleccy policjanci podjedli łącznie ponad 80 interwencji.

 

Kolizje drogowe

Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce w piątek 28.04. w Olecku na Placu Wolności. Jak ustalili policjanci kierująca osobowym peugeotem, wyjeżdżając z parkingu, uderzyła w prawidłowo zaparkowanego osobowego fiata. Monika J. została pouczona.

Druga kolizja miała miejsce również 28.04 około godz. 16:30 na trasie Olecko – Dunajek. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący samochodem osobowym podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego z naczepą, z uwagi iż z naprzeciwka nadjeżdżał inny pojazd ciężarowy i nie mógł on bezpiecznie zakończyć manewru, uderzył w bok pojazdu marki Iveko, zmuszając przy tym obu kierujących ciężarówkami do zjechania na pobocze. Po zderzeniu kierujący samochodem osobowym odjechał. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doniósł obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 1.05 około 17:30 w Olecku na ul. 11-go Listopada. Kierujący osobowym volkswagenem nie zachował należytej ostrożność podczas manewru cofania i uderzył w zaparkowany pojazd, w którym przebywała kierująca wraz z pasażerami. Adam C. został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.

02.05 przed godz. 19:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Małe Olecko gm. Wieliczki. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym volkswagenem, w wyniku czego doszło do zderzenia. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, iż cięgnikiem kierował 14-latek. W związku z tym Eryk W., który udostępnił pojazd nieletniemu został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Nieletni zaś za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.   

Ostatnia kolizja miała miejsce w miniony wtorek przed godz. 23:00 w Olecku na Placu Wolności. Kierujący pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy prawidłowo jadącemu kierującemu innym volkswagena w wyniku czego doszło do zderzenia. Ryszard K. został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

Nietrzeźwy kierujący

01.05. około godz. 15:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Podczas wykonywanych czynności od Mateusza S. funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 25-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Naruszenie zakazu sądowego

Wczoraj 03.05.około godz. 10:00 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Kowale Oleckie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Opel. Po wylegitymowaniu okazał się to być Mirosław M. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 40-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Ponadto ustalono, że pojazd nie posiada ważnych badań technicznych za co Mirosław S. został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Za naruszenie zakazu wydanego przez sąd 40-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wodności.

 

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko
Tenisowe otwarcie sezonu

Tenisowe komunikaty MOSiR w Olecku   Otwarty Turnieju Tenisa Ziemnego - Otwarcie Sezonu 2017   Termin i miejsce: 01.05.2017 r. Korty...

Zamknij