Nieświąteczne święta – kronika policyjna

Nie dla wszystkich minione święta należały do udanych. Według danych policji w ciągu trzech dni świąt dochodziło do różnego rodzaju, incydentów i wykroczeń. Ich liczba nie przekraczała jednak zwyczajowej normy, pytanie tylko ile wynosi norma dla Olecka. Niestety niektórzy nasi mieszkańcy w dziwny sposób pomują staropolskie obyczaje. Poniżej komunikat policji:
 

Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend Grudzień 2011″

 

Akcja na drogach powiatu była prowadzona w dniach od 23 do 26 grudnia.

wypadki drogowe – 2

liczba zabitych – 1

liczba rannych – 1

liczba kolizji drogowych – 5

liczba skontrolowanych pojazdów – 96

mandaty karne – 2

pouczenia- 6

liczba kierujących pod wpływem alkoholu- 4

liczba zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – 4

 

Pożar  w Kowalach Oleckich.

 

W niedzielę 25 grudnia ok. godziny 18.20 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora straży pożarnej o pożarze w jednym z domów jednorodzinnych w Kowalach Oleckich. Wstępnie ustalono że w przedsionku budynku  doszło do zwarcia elektrycznego lampy oświetleniowej i zapłonu pojemnika z paliwem. W wyniku pożaru poszkodowana została 13-letnia dziewczynka, która z oparzeniami I i II stopnia trafiła do szpitala w Suwałkach. Przyczyny i okoliczności pożaru ustalają policjanci.

 

Wypadek


W poniedziałek 26 grudnia około godz. 17.00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie  o wypadku w Dybowie  na terenie gminy Świętajno. Natychmiast na miejsce pojechał patrol  policji. Ze wstępnych ustaleń wynika , że kierujący samochodem  marki Volkswagen  na prostym odcinku drogi  najechał na pieszego lezącego na  jezdni. Pieszy 46-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci  zabezpieczyli miejsce wypadku. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.

Komentarze
Więcej w Olecko, Policja
Świąteczne życzenia od Ks. Lecha Janowicza

Ksiądz prałat Lech Janowicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Olecku przesłał dla nas i wszystkich naszych czytelników świąteczne życzenia,...

Zamknij