Niezbyt dobry weekend na drogach powiatu

Komunikaty KPP w Olecku:

Nietrzeźwi i nieostrożni kierowcy! Weekend na drogach powiatu

Nadal wśród kierowców poruszających się po drogach powiatu znajdują się tacy, którzy za nic mają przepisy prawa, ale także życie, zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. Niestety w miniony weeken, pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność, oleccy policjanci odnotowali kolejne wypadki drogowe, liczne kolizje oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Jak już informowaliśmy do wypadków drogowych doszło niemal w tym czasie w miniony piątek.

Przed godz. 21:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Olecku na ul. Kościuszki. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, pracujący na miejscu, kielujący samochodem osobowym marki Renault potrącił 76-latkę znajdująca się na przejściu dla pieszych.

W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazu głowy oraz  miednicy i została przetransportowana do szpitala w Ełku.

Kierujący był trzeźwy.

Drogie zdarzenie drogowe miało miejsce również w piątek kilka minut po 21:00. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kierujący samochodem osobowym marki Dacia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił  pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu osobowym audi.

W wyniku zdarzenia do szpitala w Olecko, Ełku i Suwałkach trafiło aż 7 osób.

 

Nietrzeźwi kierujący

W miniony piątek  18.08.2017 r. po godz. 16:30 w Olecku na ul. Gołdapskiej oleccy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od Marka K. zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.  

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany również piątek 18.08. br. po godz.. 20:00 w Olecku na ul. Gołdapskiej. Mariusz K. kierował motorowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem.

Kolizje drogowe

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w minioną sobotę (19.08.217 r.) po godz. 10:00 na drodze Cimochy – Raczki. Jak ustalili policjanci, wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen, z lewego pobocza, wbiegła sarna. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.   

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce także 19.08.2017 r. około godz. 16:00 w Olecku na ul. Jeziornej. Kierujący samochodem osobowym marki Renault, nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania, w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd marki Skoda, w którym znajdowała się jedna osoba.

Edward R. został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

W minioną sobotę około godz. 17:30 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze Olecko – Sedranki. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce, kierujący samochodem osobowym marki Audi, niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę ochronną i zatrzymał się na lewym poboczu.

Łukasz M. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Do ostatniego zdarzenia drogowego doszło wczoraj po godz. 19:00 w Olecku na Placu Wolności. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pasażer wysiadający z samochodu osobowego marki Honda, nie upewnił się czy obok nie jedzie inny pojazd, w wyniku czego uderzył w przejeżdżającego volkswagena.

Jarosław S. został pouczony.

W związku ze zdarzeniami na drogach  policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek! Ponadto proszą  kierujących, aby dostosowywali prędkość do warunków drogowych i zwracali uwagę na oznakowania (znaki poziome i pionowe)  drogi oraz zachowywali szczególną ostrożność podczas wykonywania manewrów cofania, wyprzedzania czy wymijania.

Foto: archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w Kolizje, Nietrzeźwi kierowcy, Olecko
Wyniki i zapowiedzi imprez sportowych

Komunikat sportowy MOSiR i zapowiedzi imprez sportowych XVIII Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar „Miłośnika Białego Sportu” Lecha Kuranowskiego Termin i miejsce:...

Zamknij