Noc z “Nimfomanką”, klocki Lego i 12 lat zniewolenia. Weekend w kinie Mazur

Oleckich kinomanów czeka w najbliższy weekend nie lada wyzwanie – całonocny seans “Nimfomanki” Larsa Von Triera. Zaopatrzcie się w drobny prowiant, zabierzcie z sobą butelki z wodą i oddajcie się czterogodzinnej prowokacyjnej podróży po świecie kobiecej i męskiej wyobraźni, fantazji i podświadomości, po świecie wykreowanym przez Larsa Von Triera.

Z pewnością film znakomitego duńskiego reżysera zasłużył na miano najbardziej oczekiwanej premiery ostatniej dekady. Zanim dzieło pojawiło się na ekranach media na świecie donosiły o orgiach na planie, zapowiadały pornograficzne opus magnum, a apetyt przed premierą zaostrzały prowokacyjne plakaty i liczne teasery. O filmie pisały (zanim się jeszcze pojawił na ekranie) największe pisma i to zarówno te opiniotwórcze jak i kolorowe. Zainteresowanie podsycali aktorzy i oczywiście reżyser.

 

Czy “Nimfomanka” – metaforyczna, naszpikowana symboliką, cytatami – to szalona wizja genialnego reżysera jak twierdzą niektórzy czy może jednak gigantyczny pomnik megalomanii. Film nudny i przegadany czy najważniejszy obraz niemałym dorobku Von Triera. Przekonajcie się sami w sobotnią noc. A jeśli uważacie, że za jednym podejściem nie jesteście w stanie strawić pokrętnych wizji Duńczyka to w piątek możecie zobaczyć część pierwszą filmu, a w niedzielę drugą. Wiercąc się za mocno w fotelach podczas czterogodzinnego seansu pamiętajcie, że zapowiadana wersja reżyserska będzie znacznie dłuższa.

 

Dla tych, którzy jednak zdecydowanie odrzucają estetykę Larsa Von Triera polecamy … czyli opowieść o tym, że życie nie zawsze potrafi być sprawiedliwe, mało tego bywa okropnie brutalne i bolesne.

 

Dzieciaki jak zawsze mogą wybrać się na animowaną opowieść, najlepiej w 3D. Tym razem w roli głównej legendarne klocki Lego. Uff, kto się nimi nie bawił w dzieciństwie.

 

Lego przygoda (2D i 3D) (animacja),  28.02., godz. 16:30 (3D), 1.03., godz. 16:30 (2D), 2.03., godz. 16:30 (3D)

 

Pierwszy pełnometrażowy film kinowy w wersji 3D, przedstawiający przygody postaci ze świata klocków LEGO. Opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana – misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowa (opis dystrybutora)

 

Zniewolony. 12 Years a Slave (Biograficzny/Dramat hist.; od lat 15), 28 lutego – 2 marca,   godzina: 18:30

 

Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa. To wydarzyło się naprawdę. Jest rok 1841. Na północy Stanów Zjednoczonych już od lat czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna sięę trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność.  Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze. (opis dystrybutora)

 

Nimfomanka cz I i II 28 lutego, godz. 21:00 – Nimfomanka (cz. 1),  2.03., godz. 21:00 Nimfomanka (cz. 2)

1.03. Noc z Nimfomanką (cena za 2 seanse 24 zł) – godz. 21:00 Nimfomanka (cz. 1), godz. 23:00 Nimfomanka (cz. 2)

 

W zimowy wieczór stary kawaler Seligman znajduje na wpół przytomną, pobitą Joe.  Przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania, ogląda jej rany i próbuje zrozumieć co takiego mogło się wydarzyć, że ta kobieta jest teraz w tak złym stanie.  Mężczyzna uważnie wysłuchuje historii, jakie Joe zaczyna mu opowiadać. Historii obfitujących w wiele fascynujących momentów z jej życia, bogatych w dziwne, intrygujące zdarzenia. Film ten jest lekką, poetycką opowieścią o podróżach erotycznych kobiety – Joe (w tej roli Charlotte Gainsbourg. (opis dystrybutora)

 

Komentarze
Więcej w kino, Kino Mazur, Lego przygoda, Nimfomanka, Olecko, ROK
Zjedz dziś pączka. Na szczęście

Mogą być z marmoladą, z różą, mogą być z owocami, a nawet z budyniem, lukrowane lub z cukrem pudrem. Bywają...

Zamknij