Noworoczne spotkanie u marszałka i podsumowanie 2015 roku

Informacja nadesłana:

 

Parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządów, wyższych uczelni i służb mundurowych spotkali się dziś (11.01) z marszałkiem województwa. 

 

Noworoczne spotkanie z parlamentarzystami to okazja do podsumowania roku ubiegłego oraz przedstawienia zamierzeń na najbliższe miesiące. 


– Rok 2015 był bardzo pracowity, ale udany. Kończyliśmy unijną perspektywę 2007-2013 i największe unijne projekty w regionie – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To między innymi port lotniczy w Szymanach, budowa sieci szerokopasmowego internetu na obszarze całego województwa, ponadregionalny Wschodni Szlak Rowerowy, czyli Green Velo, czy warte ponad miliard złotych inwestycje drogowe. Z dumą możemy powiedzieć, że dobrze wykorzystaliśmy daną regionowi szansę, absorbując unijne środki niemal w 100 procentach.


Nie mniej pracowicie zapowiada się rok 2016. Ruszył nowy RPO. W tym roku zostanie ogłoszonych kilkadziesiąt konkursów na dofinansowanie projektów we wszystkich niemal obszarach życia społeczno-gospodarczego. To także rok ważnych rocznic i wydarzeń kulturalnych: Rok Feliksa Nowowiejskiego, 40-lecie elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka, 550-lecie II pokoju toruńskiego czy 1050-lecie Chrztu Polski.


Dziękując za dotychczasową dobrą współpracę, marszałek Brzezin wyraził nadzieję na równie dobre współdziałanie w tym i kolejnych latach. O konieczności wspólnej pracy na rzecz regionu mówili także parlamentarzyści – Janusz Cichoń i Lidia Staroń oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. 


Arcybiskup senior Edmund Piszcz życzył wszystkim wewnętrznego pokoju, który człowiek nosi w sobie i daje drugiemu. – Tyle będzie pokoju w ojczyźnie – powiedział – ile jest w nas samych.

Komentarze
Więcej w dotacje unijne, Olecko, Olsztyn, RPO
Masz pomysł jak upiększyć podwórko, okolicę miasto. Złóż wniosek na inicjatywę lokalną

Wieści z Ratusza Do 30 stycznia 2016r. czekamy na Państwa wnioski na inicjatywę lokalną. W tym roku na ten cel...

Zamknij