Oficjalnie. Wacław Olszewski wygrywa wybory. Frekwencja zbliżona do I tury. Większość wciąż czeka na Godota

Wedle oficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej frekwencja w II turze przedterminowych wyborów Burmistrza Olecka wyniosła 37,58%. W głosowaniu wzięło udział 6 427  osób. Oddano 75 nieważnych głosów i 6352 ważnych głosów. Warto przypomnieć, że w I turze frekwencja wyniosła 39,78%, oddano 6725 ważnych głosów. Wynika z tego jasno, że blisko 400 osób, które wzięły udział w I turze nie głosowało 4 czerwca.

Wyniki

Wacław Olszewski – 3262 (51,35% głosów ważnych)

Marcin Czekay – 3090 (48,64% głosów ważnych)

Wacław Olszewski wygrał więc o 172 głosy. W stosunku do I tury zyskał 209 głosów, a Marcin Czekay 1655 czyli więcej niż podwoił swój stan posiadania.

Warto też pamiętać, że w domach zostało ponad 10 tys. wyborców. To bardzo dużo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że spory procent “nieobecnych” to osoby, które w Olecku są jedynie zameldowane.

I na koniec nasza ulubiona statystyka

Wacław Olszewski zyskał  19,02 % wszystkich głosów uprawnionych do głosowania

Marcin Czekay zyskał 18,06 % wszystkich głosów uprawnionych do głosowania

Przysłowiowy Godot, który być może kiedyś zmobilizuje mieszkańców do głosowania ok. 62% niemych głosów  uprawnionych do głosowania. Wychodzi więc na to, że prawdziwym zwycięzcą jest Godot.

Komentarze
Więcej w Marcin Czekay, Olecko, przedterminowe wybory
Koniec ciszy – Wacław Olszewski wygrywa wybory

Koniec ciszy wyborczej i koniec długiego i męczącego maratonu wyborczego. Wacław Olszewski wygrywa wybory. Minimalnie. O włos Zgodnie z przewidywaniami...

Zamknij