Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Komunikat KP PSP w Olecku

 

To już okrągła czterdziesta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, który cieszy się u nas co raz większym zainteresowaniem. Chętnych jest coraz więcej, dlatego też w tym roku turniej na szczeblu powiatowym poprzedziły eliminacje gminne. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. W grupie wiekowej – szkoła podstawowa zwyciężył Maciej Wojczulewicz 30 pkt. (Szkoła Podstawowa Nr 4 Olecko) przed Bartoszem Prusko 29 pkt. (Szkoła Podstawowa Nr 3 Olecko) i AnnąMieszuk 28pkt. (Szkoła Podstawowa Nr 1 Olecko). W grupie szkół gimnazjalnych zwyciężyła Sandra Romanowska 34 pkt. (Zespół Szkół Judziki) przed Kingą Konopko 33 pkt. + 4 pkt ustne (Zespół Szkół Judziki) i Karoliną Fedeńczuk 33 pkt. + 3,5 pkt ustne (Zespół Szkół Babki Oleckie). W rywalizacji szkół średnich najlepszy okazał się Mateusz Rutkowski 33 pkt. (ZSLiZ Olecko), drugie miejsce zajęła Anna Arasimowicz 32 pkt. (ZSLiZ Olecko), a trzecie Katarzyna Gieorgiew 31 pkt. (ZST Olecko).

Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olecku i Nadleśnictwo Olecko. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia w Szczytnie.

 

Foto: KP PSP w Olecku

Komentarze
Więcej w konkurs, Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom, Olecko
Ważne spotkania w sprawie budowy chlewni w Imionkach i rozbudowy chlewni w Kukowie. Nie przegapcie

Jak się okazuje szykuje się nam inwazja świnek na miasto. O planowanej inwestycji w Imionkach pisaliśmy już chociażby TUTAJ i...

Zamknij