Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”. Jeszcze można się zgłaszać

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza:


Tylko do 15 listopada 2016 r. czekamy na zgłoszenia do udziału w XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”, organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury w dniach 10-13 grudnia.


Festiwal promuje jedną z ciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych form teatralnych, jaką jest monodram, gdzie aktor pozostając “sam na sam” z publicznością, dzieli się swoimi emocjami, pozostaje w ciągłej relacji z widzami, skupia na sobie ich uwagę, porusza i bawi. Do udziału w suwalskich Spotkaniach, jedynym takim konkursie w Polsce, zapraszamy młodzież w wieku 13-16 lat i osoby dorosłe, monodramistów wywodzących się z amatorskiego ruchu teatralnego, ale również studentów szkół artystycznych, a nawet doświadczonych aktorów. Regulamin Festiwalu oraz Karta Zgłoszenia są dostępne na stronie Organizatora http://soksuwalki.eu/o-zlota-podkowe-pegaza-zglos-sie/

.

Festiwal dba o wysoki poziom prezentacji, stwarza najlepsze warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają znani i uznani pedagodzy teatru, aktorzy i reżyserzy scen polskich. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas rozmów prowadzonych bezpośrednio po prezentacjach, jak i w trakcie warsztatów aktorskich towarzyszących Festiwalowi. Podczas imprezy odbywają się także spektakle mistrzowskie, w wykonaniu uznanych aktorów cieszących się popularnością wśród miłośników teatru. W tym roku w spektaklu otwarcia zobaczymy utalentowaną aktorkę, założycielkę i dyrektor artystyczną Teatru Kropka Theatre – Jolantę Juszkiewicz, która zaprezentuje monodram “Matka” według Witkacego.


Dotychczasowe edycje festiwalu cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczestników jak i widzów, twórców  i odbiorców sztuki. To, co cieszy szczególnie, to udział w Festiwalu, co ważne z powodzeniem, młodych aktorów z Suwałk i regionu, i to, że wielu  z nich swoją niezwykłą, zapoczątkowaną w Suwałkach przygodę ze sceną, śmiało kontynuuje w akademiach teatralnych i na najważniejszych scenach teatralnych w Polsce, jak choćby Agnieszka Judycka, Damian Łukawski, Michalina Łabacz – odtwórczyni głównej roli kobiecej w “Wołyniu”, Daniel Namiotko, Aleksandra Nowosadko, Irmina Liszkowska czy Filip Szczepkowski, który zagrał w kilku popularnych serialach telewizyjnych oraz w “Mieście 44” .


Niejako ukoronowaniem festiwalowych zmagań będzie spektakl “Shirley Valentine” w znakomitym wykonaniu Krystyny Jandy, prezentowany 13 grudnia, ostatniego dnia Spotkań, w Sali im. Andrzeja Wajdy, o godz. 18.00.


Mecenasem Festiwalu jest RESO Europa Service Sp. z o.o

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz

 

Komentarze
Więcej w kultura, Monodram, Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem O Złotą, SOK, Suwałki
Krystyna Janda jako “Shirley Valentine” w Suwalskim Ośrodku Kultury

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza 13 grudnia 2016 roku na spektakl Teatru Polonia "Shirley Valentine" w reżyserii Macieja Wojtyszko z popisową...

Zamknij