Olecka delegacja na Kongresie Miast Sportowych

Ratusz informuje:

O tym jak efektywnie  zarządzać  sportem w mieście na przykładzie nowych metod i  najlepszych praktyk dyskutowano podczas sesji plenarnych II Kongresu Miast Sportowych, który odbył się  16 października br. w Toruniu.
W kongresie wzięła udział  trzyosobowa delegacja z Olecka w składzie: Mariusz Miłun – zastępca burmistrza, Karol Sobczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Olecku oraz Joanna Kozłowska – zastępca kierownika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku.
Sesje plenarne kongresu toczyły się pod hasłem: ”Efektywne zarządzanie sportem w mieście: nowe metody, najlepsze praktyki”. Dyskutowano o inwestycjach w sport jako formie inwestowania w zdrowe społeczeństwo. Rozmawiano  o przykładach  wykorzystania nowych technologii do zwiększenia efektywności infrastruktury sportowej w mieście, trendach na rynku wydarzeń sportowych oraz dopasowaniu ich do specyfiki miasta. W trakcie kongresu podejmowano temat  innowacyjnych sposobów finansowania sportu w samorządach. Dyskutowano o nowych kierunkach, programach dla samorządu oraz pomysłach na rozwój aktywności sportowych w mieście.
– Jestem zadowolony z tego, ze udało się zorganizować wyjazd i wziąć udział w tym wydarzeniu. Sport to jeden z głównych kierunków rozwoju naszego miasta, na który postawiliśmy wiele lat temu, w związku z czym tym bardziej cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym, w świecie polskiego sportu, kongresie. Co prawda większość przykładów  prezentowanych na spotkaniu dotyczyła dużych miast takich jak Wrocław, Poznań  i trochę mniejszych takich jak Toruń czy Płock, nie mniej uważam, że  część  pomysłów  można przenieść w odpowiednio dopasowanej skali do Olecka – powiedział Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

Foto: Archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku

Komentarze
Więcej w II Kongres Miast Sportowych, Joanna Kozłowska, Karol Sobczak, Mariusz Miłun, Olecko
Seniorzy i młodzi razem. Agnieszka Śnieżyńska pisze o dialogu międzypokoleniowym i o tym, co z tego wynikło

Na czym polega dialog międzypokoleniowy? Jak go prowadzić, by żadna ze stron nie czuła się mniej ważna? Czy w dzisiejszych...

Zamknij