Oleckie Mażoretki jadą na mistrzostwa świata do Pragi. I Gala Mażoretek w Olecku

Czy wiecie, że od dwóch lat w Olecku pod okiem Doroty Tomczyk (olecczanki, która mieszka od lat w Sejnach) działa grupa Mażoretek? Co sobota w Regionalnym Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia, w których bierze udział ok. 35 dziewczyn w wieku od 7 lat – w dwóch grupach 7-12 lat i ponad 13 lat.

Mażoretki to grupa taneczna prezentująca układy choreograficzne w czasie pokazów estradowych, paradach ulicznych etc w eleganckich paradnych strojach. Oleckie Mażoretki, których działalność finansowana jest głównie z pieniędzy rodziców i Stowarzyszenia, które prowadzi Dorota Tomczyk są w Olecku jeszcze mało znane. Tymczasem już niedługo dziewczyny z Olecka pojadą na Mistrzostwa Świata do Pragi. Niedawno oleckie Mażoretki otrzymały także dwa złote medale na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek w Białymstoku.

Warto więc wesprzeć grupę oleckich Mażoretek. W najbliższą niedzielę 25 czerwca 2017 r., w hali Lega w godzinach 17.00 – 19.00 odbędzie się I Gala Mażoretek w Olecku. W czasie imprezy będzie można zobaczyć układy choreograficzne, nad którymi zespół pracował od września ubiegłego roku. Dorota Tomczyk wyjaśni także wszelkie tajniki dotyczące rywalizacji sportowej i opowie o wyjeździe oleckich zawodniczek na mistrzostwa świata do Pragi. Publiczność będzie mogła nie tylko podziwiać eleganckie układy choreograficzne, ale także wesprzeć oleckie Mażoretki poprzez zakup cegiełek. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na wyjazd grupy do Pragi. W programie zaplanowano także pokazy Mażoretek z Sejn.

Zapraszamy i polecamy.

Komentarze
Więcej w Dorota Tomczyk, Edukacja, kultura, Mażoretki, Olecko, Rozrywka, sport
HALFWAY FESTIVAL 2017

To dla nas najważniejsza impreza muzyczna roku. Jedziemy do Białegostoku na Halfway Festival 2017. Jak co roku. Od 5 lat....

Zamknij