Orkan “Ksawery” nad Polską. Będzie wiało, także w Olecku. W porywach do 110 km/h

Orkan “Ksawery”, który od wczoraj szaleje nad Skandynawią, dziś wieczorem dotrze nad Polskę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego:

 

“Przewiduje się wystąpienie silnego południowo-zachodniego i zachodniego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach od 80 km/h do 110 km/h. Wieczorem i w pierwszej części nocy z 05/06.12 oraz w drugiej części nocy z 06/07.12 oraz w dzień 07.12 wiatr będzie słabszy, osiągając średnią prędkość od 25 km/h do 40 km/h, w porywach od 65 km/h do 90 km/h. Wiatrowi temu będą towarzyszyć przelotne opady śniegu, co spowoduje wystąpienie lokalnych zawiei śnieżnych.”


Źródło: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku


Zaleca się pozostanie w domach, zamknięcie drzwi i okien, zabezpieczenie przedmiotów, które mogą przemieszczać się na skutek silnego wiatru, posprzątanie przedmiotów na balkonach i tarasach, nie parkowanie pojazdów pod drzewami. Warto zaopatrzyć się w latarki, gdyż silny wiatr może zerwać linie wysokiego napięcia i spowodować przerwy w dostawie prądu. 


 

Komentarze
Więcej w Olecko, orkan, Orkan Ksawery, ostrzeżenie meteorologiczne, Pogoda, wiatr
Ceny mieszkań w Olecku

131 655 zł - tyle wynosi przeciętna cena mieszkania w Olecku. Za metr kwadratowy własnych czterech kątów zapłacimy tu średnio...

Zamknij