Oskarżona oskarżycielka. Finał niefortunnej wycieczki samochodem “na bani”

Komunikat KPP w Olecku

 

Olecko: Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza policji zostało umorzone


Komenda Powiatowa Policji w Olecku złożyła do Prokuratury Rejonowej w Olecku zawiadomienie dotyczące składania przez 47-letnią kobietę  fałszywych  oskarżeń wobec funkcjonariusza policji,  składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienia  o nie popełnionym  przestępstwie.


Cała sprawa miała swój początek w Olecku 9 lipca br. Wtedy to około godziny 16.15 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która prowadziła auto. Policjanci zauważyli poszukiwany samochód na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Jeziornej. Następnie kierująca zatrzymała się na parkingu. Po chwili nagle zaczęła cofać i uderzyła w nadjeżdżający radiowóz. Okazało się, że sprawcą była 47-letnia mieszkanka gminy Olecko. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta w takim stanie przewoziła czworo dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Kierująca na miejscu interwencji wszczęła jeszcze awanturę i nie reagowała na polecenia. Agresywną kobietę szybko obezwładniono i założono jej kajdanki. Następnie została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Przedstawiono jej  wtedy zarzuty  za prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości oraz narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia z art. 160§ 2 kk. w zb. z art. 178a § 1 kk.


Po wytrzeźwieniu kobieta złożyła zawiadomienie o pobiciu przez jednego z policjantów. Prowadzone przez Prokuraturę Rejonowa w Ełku w tej sprawie śledztwo zostało umorzone z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa. Zawiadamiająca nie złożyła zażalenia na sposób zakończenia sprawy. Po uprawomocnieniu się postanowienia oleccy policjanci złożyli zawiadomienie  wobec 47-latki za fałszywe oskarżenie innej osoby o popełnienie czynu zabronionego, a także za fałszywe zeznania i zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie.


Komentarze
Więcej w Olecko, Pijani kierowcy, Policja
“Wałęsa. Człowiek z nadziei” już niedługo w kinie “Mazur”

Zanim przedstawimy najbliższe premiery filmowe w kinie "Mazur" zapowiadamy najważniejsze wydarzenie filmowe jesieni, które z pewnością przyciągnie tłumy widzów także...

Zamknij