Otwarcie Castoramy w Ełku – szansa czy zagrożenie?

Już od dziś mieszkańcy Ełku i okolic mogą robić zakupy w nowo otwartym sklepie Castoramy. Biorąc pod uwagę, powierzchnię sklepu, ofertę, ceny oraz nowe miejsca pracy można tylko powiedzieć – ełczanom zazdrościmy. Warto zauważyć, że to pierwsza tego typu inwestycje w tej części Polski. Jaki to będzie miało wpływ na lokalny rynek i czy Castorama będzie wspierać inicjatywy kulturalne i sportowe w okolicy – czas pokaże. Mamy tylko nadzieję, że otwarcie wielkiego centrum nie zniszczy lokalnego handlu. Warto bowiem pamiętać, że w dużych miastach coraz więcej osób, po pierwszym zachwycie nad centrami handlowymi, obecnie wraca do małych, osiedlowych sklepów. Tak czy inaczej Castorama obok suwalskiej „Plazy” to krok ku przybliżeniu mieszkańcom naszego regionu oferty, która jest codziennością metropolii. To także sygnał, że stajemy się dla wielkich sieci atrakcyjnym odbiorcą, choć należy również pamiętać, że wielkie sieci handlowe chcąc się rozwijać muszą szukać nowych ryków zbytu. Czy jest to właściwy kierunek i dla mieszkańców regionu i dla Castoramy przekonamy się w ciągu kilku lat. Na pewno inwstuycja Castoramy w Ełku stanowi wyróżnienie dla miasta.


Castorama w Ełku znajduje się przy ulicy ul. Ciepłej 2. Sklep od poniedziałku do piątku otwarty jest w godzinach 7.00 – 21.00, w sobotę 8.00-20., a w niedzielę 9.00 – 19.00. Napiszcie nam jak się Wam robiło zakupy w Castoramie (redakcja@iolecko.com)


Poniżej publikujemy rozmowę ze Sławomirem Rogowcem dyrektorem ds. komunikaci i zarządzania w Castoramie.


 

Redakcja iolecko.com: Co dla Państwa oznacza otwarcie Castoramy w Ełku. To trudny rynek, ludzie zarabiają tutaj mniej i mniej wydają. Czy macie plan zakładający rozwój Centrum w Ełku?Jak w ogóle doszło do tego, że zdecydowaliście się otworzyć sklep w Ełku i dlaczego w Ełku?


 

Sławomir Rogowiec, Castorama:Castorama Polska Sp. z o.o. intensywnie rozwija swoją sieć sklepów. W najbliższych latach planujemy otworzyć ich przeszło 50. Dotychczas w Ełku, jak i całym regionie nie było sklepów naszej sieci. Decyzja o rozpoczęciu pierwszej inwestycji wynikała z analiz przeprowadzonych przez naszą firmę i świadczy o dużym zapotrzebowaniu na produkty oferowane przez Castoramę. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spotka się tu z dużym zainteresowaniem zarówno ze względu na bogaty asortyment oferowany w sklepach Castorama, niskie ceny, jak i profesjonalizm naszych doradców klienta. Pojawienie się w mieście naszego sklepu z pewnością będzie bardzo korzystne dla mieszkańców Ełku i okolic, którzy zyskają teraz znacznie większy wybór produktów i  dostęp do asortymentu remontowo-budowlanego w najniższych cenach. Zasadą naszej sieci jest to, że stale monitorujemy ofertę konkurencji i dbamy o to, by w naszym sklepie ceny były najbardziej atrakcyjne. Już niedługo ełcka Castorama stanie się częścią centrum handlowego, co z pewnością dodatkowo zwiększy liczbę odwiedzających nas osób.


 

Czy planujecie otwarcie kolejnych sklepów na przykład w Suwałkach lub Giżycku?


 

Północno – wschodnia część Polski jest rynkiem, na którym dotychczas brakowało naszych sklepów. Widzimy tu jednak duży potencjał i zapotrzebowanie na nasze produkty. Z pewnością Castorama Polska jest zainteresowana, aby wzmocnić tu swoją obecność. W skali ogólnopolskiej jesteśmy liderem wśród sieci sklepów DiY (red: „do it yourself” czyli zrób to sam). Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie to widoczne również w tej części kraju. Działamy w tym kierunku. Obecnie jest jednak zbyt wcześniej aby podawać szczegółowe plany w tym zakresie.


 

Ile wynosić będzie powierzchnia ełckiej Centrum i jak się to ma do innych Państwa sklepów. Ilu ludzi będzie zatrudnionych w sklepie, czy macie dane czy to są tylko pracownicy z Ełku, czy może z okolicznych miejscowości.


 

Całkowita powierzchnia nowej Castoramy wynosi ok 6800 m2, z czego 5500 m2 zajmuje hala sprzedaży. Jest to typowa powierzchnia dla sklepów tej sieci. Na klientów czeka tu parking z 300 miejscami postojowymi. O profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo w ełckiej Castoramie zadba 140 osobowy zespół pracowników. Większość pracowników to mieszkańcy Ełku i okolic: Sępopola, Grajewa, Prostki, Orzysza, Giżycka i Kruklanki. Oprócz nowych osób, pracę w sklepie znaleźli także pracownicy z dużym stażem, którzy wcześniej byli zatrudnieni w innych Castoramach. Będą oni przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie pozostałym członkom zespołu.


 

Czy Castorama ma jakieś pomysły związane z promocją sieci, które będą wspierać lokalne projekty kulturalne, sportowe, społeczne?


 

Nasze sklepy są zawsze aktywnym uczestnikiem życia lokalnej społeczności. Angażujemy się w różne projekty, często wspierając mieszkańców. Taka współpraca zawsze rozwija się stopniowo w przypadku każdego nowego sklepu. W przypadku sklepu w Ełku z pewnością będzie podobnie.


 

Na co mogą liczyć klienci w pierwszych tygodniach – specjalne promocje, oferty, karty rabatowe?


 

W Castoramie nie stosujemy promocji. Mamy zasadę „dzień po dniu niskie ceny”. Na otwarcie przygotowaliśmy bardzo ciekawą ofertę produktową. Ponadto kilkadziesiąt artykułów będzie dostępnych w naszej akcji Wielkiej Dostawy w bardzo konkurencyjnych cenach. Wszystkie szczegóły klienci mieli okazję poznać w naszym informatorze, który trafił już bezpośrednio do ich skrzynek pocztowych. Specjalnym akcentem otwarcia będzie karta podarunkowa o wartości 50 złotych – dla wszystkich klientów, którzy w dniach 12-16 października dokonają zakupów za co najmniej 500 złotych.
Komentarze
Więcej w Castorama, Ełk, Handel
Andrzej Orzechowski (PO) – Polacy wybrali spokojne rządzenie

Poseł Andrzej Orzechowski (PO) - specjalnie dla portalu iolecko.com: Polacy wybrali spokojne rządzenie i dalszą konsekwentną modernizację Ojczyzny. Korzystając ze...

Zamknij