Parkuj z głową – zero tolerancji. Wezwania dla kilkudziesięciu kierowców

Komunikat KPP w Olecku:

 

Oleccy policjanci wspólnie z uczniami II klasy LO o profilu policyjno – pożarniczym  przeprowadzili kolejną już akcję profilaktyczno-edukacyjną  “Parkuj z głową – zero tolerancji”. Kierowcy, którzy nie przestrzegali znaków poziomych, znajdowali za wycieraczką swoich  samochodów specjalną ulotkę. Wszystko po to aby zwiększyć ilość miejsc parkingowych w centrum miasta i uświadomić konieczność stosowania się do znaków drogowych.

 

08 czerwca br. w godzinach 14-16 w Olecku została przeprowadzona kolejna już edycja  działań  “Parkuj z głową – zero tolerancji”. Bezpośredni  nadzór nad akcją sprawował Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Olecko. Jak co roku funkcjonariuszom pomagała niezawodna młodzież, tym razem z klasy II LO o profilu policyjno – pożarniczym.


W ciągu niespełna dwóch godzin za wycieraczkami samochodów nieprawidłowo zaparkowanych młodzież zostawiła kilkadziesiąt ulotek – wezwań informujących o popełnionym wykroczeniu i obowiązku stawienia się w KPP Olecko.

 

Prowadzone działania  mają na celu uświadomienie obowiązku stosowania się do znaków drogowych oraz zwiększenie ilości miejsc parkingowych w centrum miasta.


Foto: KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko
“World Challenge Day” w Olecku

Ratusz informuje: Gmina Olecko z entuzjazmem przyłączyła się w tym roku do udziału w akcji "World Challenge Day" organizowanym przez...

Zamknij