Mecz piłki ręcznej, turniej siatkarski, koncerty Lady Pank i Kamila Bednarka oraz udostępnienie obiektu dla mieszkańców tak będę wyglądać 3 dniowe uroczystości inaugurujące działalność Hali „Lega”. Dziś Rada Miasta uchwaliła przekazanie dodatkowych funduszy w wysokości 114,5 tys. zł. z przeznaczeniem na organizację uroczystości (głównie koncertów plenerowych, ochrony, sceny, nagłośnienia itp).
Już od jakiegoś czasu działa powołany przez Burmistrza Miasta Komitet organizacyjny uroczystości inauguracyjnych, w skład którego wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta i miejskich placówek kulturalnych i sportowych. Dziś już wiemy, że Hala „Lega” zostanie oddana do użytku 28 września 2012 roku. W tym dniu o godzinie 13.00 będzie miała miejsce konferencja prasowa z udziałem władz miasta i zaproszonych gości. O 16.15 nastąpi oficjalne otwarcie Hali. Organizatorzy liczą na obecność zarówno władz wojewódzkich jak i Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Następnie rozpocznie się mecz piłki ręcznej z udziałem zespołów Ekstraklasy. W tym czasie mieszkańcy miasta będą już mogli zwiedzać, a nawet podobno korzystać z niektórych obiektów Hali „Lega”. Po zakończeniu rywalizacji szczypiornistów przyjdzie czas na siatkarzy i turniej z udziałem czołowych zespołów polskiej Ekstraklasy.
Sobota 29 września to dzień pikników, kiełbasek, piwa i koncertów plenerowych. Na terenie hali kibice nadal będą mogli podziwiać zmagania siatkarzy oraz korzystać z niektórych obiektów, a przed halą rozpocznie się wielki piknik z finałem w postaci koncertu Kamila Bednarka i Lady Pank.
W niedzielę, 30 września, przewidziano rozstrzygnięcie turnieju siatkarskiego oraz kolejne atrakcje dla zwiedzających halę.
A od poniedziałku 1 października, hala „Lega” zacznie swoją codzienną działalność.
Sprostowanie: Bardzo nam przykro, że być może niektórym osobom narobiliśmy apetytu. Trudno nam powiedzieć czy błąd jest po naszej stronie czy otrzymaliśmy nieprecyzyjne informacje. To zresztą nie tak istotne, gorzej że być może niektórzy z naszych czytelników poczują się rozczarowani. Otóż jak się okazuje nie będzie meczu piłki ręcznej, a jedynie turniej siatkarski. Fanów szczypiorniaka serdecznie przepraszamy.
