Plac Pawlaka do wynajęcia, ale już nie za darmo

Wiele kontrowersji w ostatnich tygodniach wzbudza pobieranie opłat przez Urząd Miejskie w Olecku za korzystanie z tzw placu Pawlaka przy okazji różnych imprez plenerowych. Przez ostatnie lata miasto wyrażając zgodę na korzystanie z placu nie pobierało opłat. Teraz się to jednak zmieniło. Dlaczego?

 

Wytłumaczenie jest proste. Remont placu został wykonany przy wsparciu funduszy unijnych. Jednym z warunków przyznania pięniędzy było to, że miasto nie będzie mogło czerpać zysków z tytułu udostępniania placu. Przez okres 5 lat. Ale ten czas już minął. Dokładnie w marcu bieżącego roku. Obecnie miasto może już pobierać opłaty o ile nie jest to impreza organizowana przez instytucje miejskie. Stawki zależą od charakteru imprezy. Wiadomo, że w przypadku imprez komercyjnych będą one wyższe. Jeśli chodzi o imprezy charytatywne, tak jak to było w przypadku tegorocznych Mikołajek, miasto użycza plac nieodpłatnie, ale wymaga kaucji w wysokości 500 zł. Kaucja ta (w założeniu zwrotna) ma być zabezpieczeniem na wypadek, gdyby organizatorzy imprezy pozostawili plac w nieporządku lub gdyby w wyniku działań odbywających się na placu doszło do jakichś zniszczeń.

 

Komentarze
Więcej w Gospodarka komunalna, Olecko, Plac Wolności
Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań Samorządu Województwa

Informacja nadesłana: Szanowni Państwo, Informuję, że Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów...

Zamknij