Podsumowanie noworocznego weekendu

Komunikaty KPP w Olecku


Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu


Oleccy policjanci od czwartku 31 grudnia prowadzili wzmożone działania z uwagi na długi weekend sylwestrowo – noworoczny.  W tym czasie na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku ani kolizji drogowej.  


Od czwartku 31 grudnia do 3 stycznia oleccy policjanci prowadzili wzmożone działania z uwagi na długi weekend sylwestrowo – noworoczny. W ciągu tych czterech dni do służby skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Na terenie powiatu nie doszło na szczęście do żadnych wypadków i kolizji drogowych. Funkcjonariusze wylegitymowali 72 osoby, nałożyli 7 mandatów karnych oraz 5 pouczeń. Policjanci prewencji podjęli łącznie 53 interwencje.  


Ponadto do policyjnego aresztu trafiło dwóch nietrzeźwych awanturników oraz dwóch sprawców pobicia.

Jako pierwszy do policyjnej celi trafił 31 grudnia Sebastian B. Oleccy policjanci zostali powiadomieni, że 37-latek wszczął awanturę z matką, był agresywny, wyzywał zgłaszająca słowami wulgarnymi oraz zdemolował mieszkanie. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Sebastiana B. ponad 3 promile alkoholu.


Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.


Jako drugi do policyjnego aresztu trafił w minioną sobotę Zbigniew R. Mężczyzna pod działaniem alkoholu wszczął awanturę z domownikami. Nawet w obecności funkcjonariuszy był agresywny w związku z czym został zatrzymany. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało ponad 2 promile alkoholu.

 

W Nowy Rok dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony o pobiciu w miejscowości Świętajno 26-latka. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy kopali zgłaszającego oraz bili go po całym ciele metalowym kluczem do kół.  Policjanci pracujący nad tą sprawą szybko ustalili dwóch sprawców przedmiotowego pobicia i już 1 stycznia do aresztu trafił  Mariusz K. i Paweł A. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pijani.


Po wytrzeźwieniu 23 i 19-latek usłyszeli zarzuty pobicia i przyznali się do winy  


Jak tłumaczył prowodyr całego zajścia był on zazdrosny o byłą dziewczynę i dlatego pobił jej obecnego chłopaka.

 

Za pobicie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Reakcja obywatela i policjantów pozwoliła zapobiec tragedii  


Nadejście siarczystych mrozów niesie za sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy są nieporadni życiowo, znajdują się pod działaniem alkoholu czy SA bezdomni. Konieczne jest zatem podejmowanie szybkich i niezbędnych interwencji wobec takich osób.  


I taką godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec gminy Kowale Oleckie, który w Nowy Rok powiadomił oleckich policjantów o leżącym na poboczu drogi mężczyźnie.


Funkcjonariusze, którzy pojechali we skazane miejsce zastali 58-latka wychłodzonego i pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Banie Mazurskie przyjechał do znajomej, która to nie wpuściła go do mieszkania.


W trosce o życie i zdrowie mężczyzny oleccy funkcjonariusze doprowadzili go do szpitala na badania a następnie do policyjnej celi aby wytrzeźwiał.

Komentarze
Więcej w Nowy Rok, Olecko
Krótkie historie. Pigułka Murti-Binga

Pigułka Murti-Binga   Szukanie w literaturze odpowiedzi na to, co nas kształtuje (co sprawia, że jesteśmy tacy, a nie inni),...

Zamknij