Policja podsumowuje pierwszy miesiąc wakacji

Wakacyjny komunikat policji:

Półmetek wakacji – policyjne podsumowanie

Minął pólmetek wakacji. Jak co roku policjanci oleckiej komendy mieli pełne ręce roboty. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczny  wypoczynek najmłodszym. Dzięki ich zaangażowaniu dotychczas nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń.

Jak co roku w okresie letnim policjanci oleckiej komendy mają pełne ręce roboty. Przed wakacjami w ramach akcji „ Bezpieczne Wakacje 2017 – Dzielnicowy w Szkole” funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań z uczniami szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. Podczas pogadanek zapoznawali oni uczniów z zagrożeniami mogącymi wystąpić podczas wakacji. Wspólnie także omawiali sposoby ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Funkcjonariusze uczestniczyli także w różnego rodzaju festynach i imprezach, gdzie z młodzieżą rozmawiali  o zagrożeniach mogących wystąpić podczas letniego wypoczynku.

Ponadto policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej prowadzili kontrole obozów i koloni w ramach, których uczniowie wypoczywają w naszym powiecie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób wypoczywających w naszym powiecie policjanci prowadzą także wzmożone działania na drogach. Przez pierwszy miesiąc funkcjonariusze skontrolowali ponad tysiąc pojazdów,  nałożyli na kierujących 306 mandatów karnych oraz 27 pouczeń. Ponadto oleccy policjanci w czasie wakacji wyeliminowali z dróg 9 kierujących „na podwójnym gazie.”

Działania „Bezpieczne Wakacje 2017” wciąż trwają. Policjanci nadal będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na naszym regionie oraz nadal będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach powiatu.

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko
Kaskaderzy, monster truck, adrenalina. Kaskaderskie pokazy w Olecku

1 sierpnia 2017 r. o godz. 19.00 na parkingu przy hali widowiskowo - sportowej "Lega" w Olecku (ul. Park 1)...

Zamknij