Policyjne podsumowanie weekendu

Komunikat KPP w Olecku:

 

3 kolizje w tym 2 ze zwierzętami oraz 2 interwencje w związku z awanturującymi się domownikami – podsumowanie weekendu w powiecie oleckim

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do trzech kolizji drogowych. W tym aż w dwóch uczestniczyły dzikie zwierzęta. Ponadto policjanci interweniowali u dwóch rodzin, w których doszło do awantury.

Pierwsza kolizja miała miejsce w miniony piątek przed godz. 16:00 w Olecku na Placu Wolności. Kierujący samochodem osobowym maki Mercedes włączając się do ruchu z miejsca parkingowego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu osobowym fiatem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

41-latek został pouczony.

Do pierwszej kolizji z dzikim zwierzęciem doszło w minioną niedzielę po godz. 17:00 na trasie Olecko – Dunajek.  Z przydrożnego rowu wprost pod koła samochodu osobowego marki Mazda wbiegła sarna. W wyniku zdarzenia zwierzę poniosło śmierć na miejscu.

19.02 po godz. 17:30 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Wilkasy gm. Wieliczki doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. Kiedy na miejsce pojechali funkcjonariusze na podstawie relacji świadków ustalili, że kierujący pojazdem nie znanej marki zderzył się z łosiem, który wbiegł na jezdnie.

Po zderzeniu kierujący samochodem osobowym odjechał z miejsca zdarzenia zaś zwierzę poniosło śmierć na miejscu.

W związku z powyższymi zdarzeniami Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Należy także nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

Pierwsza interwencja domowa została zgłoszona w minioną sobotę pół godziny przed północą. Jeden z mieszkańców Olecka powiadomił policjantów, że jego syn wszczął awanturę. Podczas podejmowanej interwencji Łukasz O. wywracał meble oraz zdjął drzwi z zawiasów. Mężczyzna nie reagował na polecenia do uspokojenia się w związku z czym został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


Kolejne zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin zamieszkałej na terenie Olecka funkcjonariusze otrzymali w niedzielę 19.02. po godz. 16:00. Jak ustalili policjanci będący w stanie nietrzeźwości Piotr P. wszczął awanturę z konkubiną oraz uderzał ją po głowie i twarzy. Przed przyjazdem funkcjonariuszy mężczyzna uciekł z mieszkania.

Rodzina została objęta nadzorem w ramach procedury Niebieskiej Karty.

Od początku 2017 r. oleccy policjanci sporządzili 17 niebieskich kart. Ponadto wszczęli 7 postępowań sprawdzających oraz jedno postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się.

Komentarze
Więcej w awanturnicy domowi, Kolizje, KPP w Olecku, niebieskie karty, Olecko
Ponury pejzaż czyli przydrożne drzewa do wycinki. Kierowcy zadowoleni, drzewa jakby mniej…

673. Tyle dokładnie drzew w najbliższym czasie zostanie wyciętych wzdłuż Drogi Krajowej 65 na odcinku od granicy państwa (Gołdap) do...

Zamknij