Polska B i Suwałki w książce Filipa Springera. Spotkanie autorskie

Filip Springer to reportażysta, dziennikarz i miłośnik architektury (tej złej i tej dobrej), który w ostatnich kilkunastu miesiącach odbył niezwykłą podróż po Polsce. Odwiedził bowiem wszystkie miasta, które w wyniku reformy administracyjnej z 1998 roku utraciły status wojewódzki. Spotykał się w tych miastach z ludźmi, rozmawiał o tym, co ich boli i cieszy, próbował przez chwilę poczuć i zrozumieć zmiany jaki zaszły w wyniku reformy w Polsce nazywanej pogardliwie B. A potem to opisał w niezwykle ciekawej książce “Miasto Archipelag”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Karakter.

 

W swoich podróżach odwiedził także Suwałki. Jak? Sprawdźcie sami. Będzie też można jego opis skonfrontować bezpośrednio bowiem w październiku autor powróci do Suwałk, by opowiedzieć nie tylko o książce, ale także o swoich wrażeniach z pobytu w Suwałkach. Spotkanie z Filipem Springerem, które poprowadzi Wojciech Pająk,  odbędzie się w poniedziałek 10 października 2016 roku o godz. 18.00, w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

 

“Miasto Archipelag” to reporterska opowieść o podróży po Polsce mniejszych miast, czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998. Porozmawiamy o tym, kogo i co reporter zobaczył, co go zaskoczyło, kim są bohaterowie jego tekstów oraz jak walczyć ze stereotypami na temat Polski B i C. Powstawanie książki mogliśmy śledzić na bieżąco na blogu autora. 

Komentarze
Więcej w Architektura, Filip Springer, Książki, kultura, Literatura, Miasto Archipelag, SOK, społeczeństwo
“Miałeś, chamie złoty róg”. Miasto bez kultury. Cz. I

"Kultura to była 20 lat temu" powiedział kilka miesięcy temu podczas dyskusji radnych członków Komisji Oświaty, Kultury, Promocji Gminy, Sportu...

Zamknij